Avusturya karşısında tarihi bir zafere imza atarak ülkemizi çeyrek finale taşıyan A Milli Futbol Takımımız halkımıza haklı bir gurur yaşattı. Herbiri ayrı bir değer olan futbolcularımızın içinde bir adım öne çıkan bir isim vardı ki, bu futbol ayağımız hiç kuşkusuz Merih Demiral'dan başkası değildi.

Zira, Merih Demiral çeyrek final kapısına attığı iki golle aralayan, maçın diğer yıldızları ile birlikte zafere katkı sağlayan, oyunu iyi okuyan adeta bir maestroydu.

Gol sonrası haklı gururunu bozkurt işareti ile taçlandıran Merih Demiral'ın UEFA tarafından soruşturmaya tabii tutulması en basit anlamı ile galibiyeti hazmedemeyen entrikacıların işgüzarlığıdır. 
Bozkurt işareti sağcısı, solcusu, dünya görüşü ve savunduğu ideolijisi ne olursa olsun her Türk'ün kendinde milli kimliğini bulduğunu, kültürel, sosyal ve tarihsel aidiyetiyle ruh bulmuş bir halin simgesidir.

Bozkust işareti salt Türkiye'de değil, Türk-Turan coğrafyasındaki selamlaşmanın, coşku ve sevincinde özce, bizce ve Türkçe karşılığıdır.

Hiçbir siyasal partinin yada farklı düşünsel akımların tekelinde değildir. Türk Milletine ait, kendini Türk hisseden herkesin ve her kesimin ortak değeridir.

UEFA'nın dışında durumdan kendine vazife çıkartan Almanya Dışişleri Bakanı Nancy Faeser'in "Avrupa Futbol Şampiyonası, ırkçılık için bir platform olarak kullanılamaz" değerlindirmesi, Türk Milleti'nin kültürel değerlerine tam anlamıyla bir saygısızlık ve karşı saldırı olarak kabul edilmelidir.

İran Premier Liginde şampiyon olan Güney Azerbaycan Takımı TRAKTÖR taraftarlarının yaptığı bozkurt işareti belleğimizdeki yerini korurken, Türk Milli Takımının haklı zaferine gölge düşürmeye çalışan ecnebilerin kuyruk acısının yeşil sahalara kadar uzanması tek kelimeyle düşündürücüdür.

Her milletin ve ülkenin kendince sahiplendiği ve milli kimliğini somutlaştırdığı simgeleri saygıyla karşılanırken, Türklerin milli ve kültürel simgeleri engellenmez ve onlara kota konulamaz.

Kaldı ki, bozkurt Türklerin tarihsel, sosyal ve kültürel simgesidir.

Bu manada kendini bu topraklara ait hisseden, hissiyatı ve mensubiyetiyle kendini TÜRK olarak tanımlayan her kesim BOZKURT'u Türklük timsali olarak kabul ederler Merih Demiral'ın BOZKURT'u Türk'ün kimliği ve gururudur.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.