Geçtiğimiz hafta kulübün ayağa kalkması için düğmeye basılmıştı. ‘Paraya ihtiyacımız var, transfere girişmemiz içinde maddiyata ihtiyaç çok olacak’ diyordu Başkan Memik Yılmaz. 

Acil gerekli olan para yanında transfer için ön ödemelerde sıkıntı veriyordu. Yeni Başkan adamı çıkarıldı ancak mevcut yönetim ‘biz görevimizin başındayız. Sorumluluğumuzu biliyoruz’ açıklamasında bulunmuşlardı. Önemli olan zamanı gelmiş ödemelerin hemen yapılması transferde de hızlı ve aceleci olması gerekmezmiydi. 

Başkan Yılmaz biliyorum ki iyi niyetle göreve devam ediyor ancak bırakmıyorsa Başkanlığı  yapacak çok işi, mesaisi var demek oluyor. 

Şimdi ödemelerin yapılıp gerekli olan 7-8 nokta transferleri yapıp takımın kadrosunu tamamlaması lazım. Ortada borçlu bir kulüp var, doğrusu sıhhatli düşünen yok. 

Borç nasıl ödenecek, transferler nasıl yapılacak şaşırmamak elde değil. Süper lig takımları transferde iyi yol aldılar ama Gaziantep Fk sessiz, ne yapacağı belli olmayan hedefe atılmamış bir kurşun gibi. 

Kalıyorsanız görevde, neler yapacağınızı, kimleri transfer edeceğinizi açıkça söyleyip takımın yol haritasını açıklamanız gerekir. Gaziantepspor’un yaşadığı senaryo ortada. Hayata geçilmesin, bu şehir bu taraftar ikinci acıyı yaşamak istemiyor. Başkan Memik Yılmaz büyük bir yükü sırtladı. Korkuyorum diyorsa da bu takıma daha çok yarar sağlamalı. Borca borç yapıp kulüp yönetilecekse Gaziantep FK’ya yazık olacak. Göreve devamsa iyisini yapacağım demek oluyor.