Ben senden artık talep etmiyorum. Ben yapıyorum, sana düşen beni tanımaktır. Şunun anlaşılması gerekiyor. Kürtler birey değil, bir halktır. Doğal olarak kollektif özellikleri vardır..
Bu sözler Aysel Tuğluk tarafından ilan edilen Demokratik Özerklik için, Emine Ayna tarafından yapılan Roj TV'deki yoruma ait.
Bu adımlar sıradan sözler değil. Sorumlu kişiler tarafından Türk toplumuna deklare edilen, Türk devletine ise dayatılan siyasal bir çıkışın planlara ve programlara dayalı birer dışa vurumu.
Ayak diretme, kafa tutma ve isyanın askeri kanadını ve eylemlerini siyaset yoluyla dillendirme olayıdır.
Kaddafi'nin ve Libya'nın geleceğini İstanbul'da arayanlar, yarın aynı reçeteyi Türkiye'ye de uygulamaktan çekinmeyecektir.
Bu kez Türkiye'nin ve Türklerin geleceği hangi meşum şehirde masaya yatırılacaktır, bunu bize tarih gösterecektir.
Çünki gidişat hiçte hayra alamet değil.
Önce muhalif bir blok yaratacaksın, bu bloğun askeri kanadıyla direnişi örgütleyecek, siyasi kanadıyla propaganda ve ajitasyonu gerçekleştireceksin, ardından kendi yarattığın kuklaları tanıyarak parçalanmayı gerçekleştireceksin.
Göstere göstere gelen program bu. Irak'ta uygulanan ve sonuç veren de, Suriye'de sahnelenen de, Kuzey Afrika'daki dalgalanmanın da kodları küçük rüanslarla hep aynı yöntemi işaret ediyor.
Türkiye'de bu cenderenin içinde, tek fark bizdeki işbirlikçi yönetim.
Yirmiiki ülkenin kaderine kendini de uygun hale getiren, direnç göstermek bir yana, Amerikan Emperyalizminin emzirdiği Kürtçü bölücülüğe ittifak kanalları açarak ülkesinin akibetini hızlandıran tek hükümet modeli.
İkiz yasalar ve mahalli idareler reformu ile siyasi alt yapıyı oluşturan AKP'nin siyasi müttefiki BDP'dir. Her ikisi de Türkiye'deki Amerikan siyasetinin taşeronlarıdır.
Dolayısıyla Gericilik ve Bölücülük ittifak halindedir. Bu yapıya karşı çıkmak, Emperyalizme karşı çıkmakla eş anlamlar taşımaktadır.
Özerklik ilan ederek ayrı bir coğrafyanın, yeni bir kukla devletin ve kendini Türklerden soyutlayarak yeni bir bir millet inşaa etmenin hayaline kapılanlara bu yolu emredenler bir şeyi göremiyorlar.
Özerkliğimiz toprak bütünlüğüne engel değil. Türkiye'den kopmak istemiyoruz diyenlere....
Yarın bir gün Türkler, Biz sizden kopmak istiyoruz. Sizi de bir daha topraklarımızda görmek istemiyoruz derlerse ne olacak ?