Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

ÇOK MERAK EDİYORUM..

A+A-

Günlerdir, haftalardır, hatta aylardır birilerinin şu havaalanı meselesi için tek laf etmesini bekliyorum.. Kimdir o birileri derseniz, Milletvekillerimiz, Belediye başkanlarımız, Sanayi ve Ticaret Odası başkanlarımız, OSB, İhracaatçı Birlikleri ve Ticaret Borsamızın başkanlarımız derim.. Daha eklemek gerekiyorsa, STKlar, oteller, Üniversiteler diye arkasını getiririm..
Sahi çok merak ediyorum… Yukarıda sıraladığım arkadaşlar,kurum ve kuruluşların yetkilileri hiç uçak yolculuğu yapmıyormu acaba.. Yani Gaziantepten uçakla gitmiyor, Gaziantepe gelmiyorlarmı…Gerçekten dikkatimi çekior.. Bu kentte vatandaşlar isyan ediyor, bizler avazımız yettiğince sesimizi duyurmaya çalışıyoruz, ama asıl ses vermesi gerekenler sessiz.. Niye acaba.. Yoksa onlar hallerinden memnunmu ?
2015 yılında Türkiyenin en önemli ihracat merkezlerinden önde gelen kenti Gaziantepin hava ulaşımı ciddi sekteye uğramış, ama sesini çıkarması gerekenler hiç oralı değil.. Yoksa onlar çözüm bulmuşlarda bizlerin haberi mi yok.. Allah aşkına birileri çıkıp da bişeyler söylesin.. Örneğin bu kentin Valisi.. Veya Büyükşehir Belediye Başkanı.. Nedir durum.. Bu rezalet daha ne kadar sürecek, neler yapılabilir.. Hatta vatandaşlara neler önerilebilir.. Hoş herkes başının çaresine bakıyor zaten.. Adana, Maraş, Urfa çözüm oldu herkese.. Ama bu durum içinize siniyormu arkadaşlar..Allah aşkına ses verin de bizde neler olup bittiğini anlayalım yani..

EYÜP ÖZKEÇECİNİN YÖNETİMİ VE FATMA ŞAHİN
AK Partide il başkanlığı seçiminden sonra, bu güne kadar sesi hiç duyulmayanların ses vermeye başlaması ilginç bir gelişme.. Neler söyleniyor neler.. Bu söylentilerin odak noktası ise Fatma Şahin.. Rivayet odur ki, Eyüp Özkeçecinin listesini Sayın Şahin yaptı.. Partide tecrübeli isimler saf dışı bırakıldı, kimsenin doğru dürüst tanımadığı, yeni ve genç isimler il yönetimine getirildi..
Doğrusu listeye baktığınızda hak vermiyor değilsiniz söylentilere.. Bende 50 kişilik listede 10 tanesini ancak tanıyabiliyorum.. Ama ben onlar gibi konuya olumsuz gözle bakmıyorum.. Tam aksine AK Partide yenilik ve değişim zamanının geldiğini savunuyorum.. Çünkü Uzer yönetiminin partide büyük kopukluklara yol açtığını, teşkilatla diyalogunun kalmadığını, partide yetki karmaşasının yaşandığını, ayrımcılık yapılmaya başlandığını ve parti içi dengelerin bozulduğunu rahatlıkla görebiliyordum.. Elbette aralarında önem verdiğim değerli isimler vardı.. Ama onların da olup bitenlere sessiz ve seyirci kalması kimsenin gözünden kaçmıyordu.. Nitekim sonuçta belki de yararlanılması gereken bu isimler bile saf dışı bırakıldı..
ÖZKEÇECİ ETLİYE SÜTLÜYE KARIŞMALI
İyi, kötü.. Doğru yanlış.. AK Parti il kongresine kadar büyük kesimin, mevcut yönetimden şikayetçi olduğunu kimse göz ardı etmesin.. Haliyle bu yönetimin yüzde 90ı tasfiye edildi ise, şimdi bunu karalamak, kötülemek gibi bir duyguya kapılmayı doğru bulmuyorum.. Şahsi görüşüm, mutlaka etliye sütlüye karışması gerektiğine inandığım Eyüp Özkeçeci yönetimine fırsat tanımak, sabırla ne yapacaklarını beklemektir.. Bu yönetim listesini söyledikleri gibi Fatma Şahin yaptı ise, öncekiyle kıyasladığımda doğru yaptığı yolundaki görüşlerim ağır basmaktadır.. Eğer şimdi görev bölümlerinde hata yapılmaz, özellikle medya ilişkilerinde doğru bir isim yetkilendirilir ise, Özkeçeci yönetimi dedikodu ve söylentileri çıkartanları mahcup edebilir diye düşünüyorum..

NOLACAK BU KARAGÖZÜN HALİ
Suburcundan başlayıp Almacı pazarına kadar olan bölge şu anda Gaziantepin trafik ve yaya konusunda en sorunlu bölgelerin başını çekiyor.. Bu güzergaha maalesef çözüm bulunamıyor. Günün her saati trafik kilitleniyor. Suburcudan itibaren yolun sağ tarafında parkomat var. Geriye bir araçlık yol kalıyor ve şehrin en önemli bölgesi trafik yönünden kilitleniyor. Asım Güzelbey bu bölgeye çözüm bulamadı, alternatif çözümleri de ürettiği söylenemez işin gerçeği.. Parkomat kararıyla zaten işin içinden çıkılmaz hale dönüştürdü. Çeşitli önerilerim olmuştu zamanında. Aralarda park alanları yaratılabilirdi. Cadde üzerindeki bankalar ve işyerlerine gelen araçlar bu park yerlerine mecbur bırakılabilinirdi.. Olmadı maalesef.. Şimdi Fatma Şahin buraya çözüm üretmek zorunda.. Ne yapıp edip, bu rezaleti durdurmalı.. Gerekiyorsa ara sokaklarda bazı evler istimlak edilip, çok katlı otoparklar yapılabilir mesela.. Yeter ki cadde üzerinde araç parkının önüne geçilsin.. Umarım Sayın Şahin kurmaylarıyla bu sorunu masaya yatıracaktır..
Hepinize iyi haftalar..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum