Gaziantep FK, ligin sonuna doğru yaklaşırken telafisi olmayan çok önemli bir maça ev sahipliği yaptı. Küme hattında birebir rakibi olan Hatayspor'u ağırlayan Gaziantep temsilcisi, çok kötü oynadığı ve çok fazla pozisyon verdiği maçta, son bölümde penaltı kazanarak galibiyete çok yaklaştı. Penaltıyı takımdaki 'ne yapacağı belli olmayan / el bombasıvari' oyuncu olan Draguş kaçırınca büyük fırsat kaçtı ve beraberlik kaçınılmaz oldu.

Cezalı Maxim ve sakatlığı bulunan Jevtovic'in yokluğunda 4-3-3 dizilişiyle orta sahayı Ogün, N'koulou, Monteiro 3'lüsüyle kuran Selçuk İnan, topa sahip olmak adına Furkan Soyalp'ı değerlendirmedi. İleri 3'lüyü de Sorescu,Draguş, Mustafa ile oluşturdu. Bu haliyle Gaziantep, kazanmak zorunda oldugu bir maçta sahada 4 tane stoperle yer aldı. Üstelik bir tane bile oyun kurucu özellikte bir oyuncu yer almadı. Maxim'in yokluğunda topu tutacak, pas kalitesi nisbeten iyi olan bir oyuncuyu merkeze konumlandırmadı. Furkan'ın dışında bir çözüm de çalışmamış olduğu belli oldu. Sorescu'yu dahil orada pasör bir oyuncuyu değerlendirmeyi denememiş. Böylelikle merkezde 3 dinamik orta saha tercih ederek, Hatayspor'dan ne kadar çekindiğini de belli etmiş oldu. Halbuki, 'korkunun ecele faydası yok'tu. Mantıklı riskler alınmadan da büyüyemiyordu hiçbir organizasyon.

İlk yarıda rakip Hatay, Gaziantep'ten daha derli toplu ve ne yaptığını bilen taraf olarak dikkat çekti. Gaziantep, Djilobodji'nin golüyle öne geçse de Hatay, bir taç atışı devamında Djilobodji'nin bu kez kendi kalesine attığı golle eşitliği yakaladı. Oyun kalitesi anlamında, Gaziantep adına kötü, Hatay adına iyi sinyaller gelmeye devam etti ve konuk Hatayspor Fernandes ve Doğukan ile gole çok yaklaşsa da Nita iki önemli kurtarışla devre arasına yenik girilmesini önledi.

İkinci yarıda da, Hatay oyuna daha iyi başladı. Pozisyonlar da buldu ama Nita gollere izin vermedi. Gaziantep ilk yarıdan da kötü oynamaya, ileri çıkamamaya, oyunda mahkum olmaya başladı. 3.bölgede üretken oyunumuz yoktu. Derken Selçuk Hoca, Gradel'i oyuna aldı. Gaziantep teknik direktörünün maç boyunca yaptığı tek doğru kararın sonucu olarak Gradel topla rakibin üzerine gidip, penaltıyı aldı. Penaltıyı disiplinsiz, koordinasyonsuz, kontrolsüz ve ne yapacağı hiç belli olmayan Draguş'a attırdı teknik ekip. O Draguş da topu dışarı vurdu. Son 10 dakikada suni bir baskı yaptı Gaziantep ama golü bulamayınca maç berabere bitti.

Bu sonuçla, penaltıyı da yakalamışken büyük fırsatı tepen taraf Gaziantep oldu. Selçuk Hoca'yı teknik anlamda eleştirmek bugünün konusu değil ama lig bitiminde, inşallah ligde kalınırsa söylenecek, yazılacak çok şey var.