Lige verilen aranın ardından 90 gün gibi uzun bir süre sonra kendi sahasında konuk ettiği küme düşme potasındaki ,Ankaragücü karşında izlediğimiz ,Gaziantep FK tam olarak oyuna kendini vermediği gibi 45 dakikalık bir performans sergilemişti. Öyleki, maçın ilk 45 dakikasında diri ve istekli, koşan mücadele eden pozisyonlara giren ,Gaziantep FK ikinci 45 dakikada sanki sahada yoktu . Kendi sahasında oynayan hem de rakipten her yönüyle rahat ve iyi konumda olan bir takım uzun aradan sonra çıktığı maçta rakibi ezecek ve üstün bir mücadele verecek konumda olması lazım değil miydi? Haliyle takım içerisindeki birbirlerinden kopukluk ,Teknik direktörle futbolcu arsındaki uzaklık ister istemez sahaya yansıdı ve rahat kazanması gereken hemde farklı skorla ama nerde ise kendi vasat görünümündeki rakip Ankaragücünden fark yiyecekti ki, Allahtan her maçta olduğu gibi kalede güven vererek oynayan kaptanlığın sorumluluğunu taşıyan Günay en azından 5-6 net gol pozisyonunu kurtardı .Sumudica'' 2 ,3 Puan aldığımız takdirde kümede kalırız ''açıklamaları yapmalarında bir anlam veremedim
Ligin bitimine 7 maç kalmış ,Gaziantep FK olarak sıralamadaki yeri 9 ve puanı 33.. Sumudica kendinden alt sıralardaki onca küme düşme endişesi yaşayan puan ve sıralama olarak takımlar varken ,neden halen daha küme düşme endişesi yaşıyor, üstelik ligi en iyi yerde üst sıralarda bitiririz demesi gerekirken . Bence Romen teknik adamın yapması gereken tek şey, takım içerisindeki birliği, huzuru ve özgüveni sağlaması..
Bakın kalan 7 maçımıza.. Ve Gaziantep FK 9 sırada 33 puanda 10 Sıradaki Antalya spor 33 puan 11 sıradaki Denizli spor 31 puan 12 sıradaki Gençlerbirliği 31 puan 13 sıradaki Kasımpaşa 29 puan 14 sıradaki Ç.Rizespor 28 puan 15 Sıradaki Konya spor 26 puan 16 sıradaki Yeni Malatyaspor 25 puan 17 Sıradaki Ankaragücü 24 puan 18 Sıradaki Kayseri spor 22 puanda Yani onca alt sırada ve puan olarak Gaziantep FK den kötü durumda takım varken sayın Hocamızın halen daha küme düşme endişesi ile açıklamalar yapıyor .Hocam bırakın küme düşme endişesi de biz bu yönetimle ,bu takımla ,bu futbolcularla ligi en iyi üst sıralarda bitiririz. Yeterki siz önce kendinize sonrada futbolculara güvenin . Pazar günü oynayacağımız Galatasaray maçında puan veya puanlarla ayrılmamız içten bile değil. Biz alt sıraları değil üst sıraları düşünmeliyiz..