Deplasmanda oynadığı maçlarda bir türlü başarıyı yakalayamayan Gaziantep FK, kendi sahasında oynadığı maçlarda almış olduğu başarılı sonuçlarla özellikle de son maçlarda oynadığı cesur ve atak oyunla kaybolan güveni yeniden kazanmanın cesaretiyle Beşiktaş ile karşılaştı. Erol Hoca deplasmanda oynayacağı maça 5-3-2 sistemi ile savunma ağırlıklı bir kadro ile çıktı.
Gaziantep FK, Beşiktaş karşısına savunma ağırlıklı kadroyla rakibe kendi sahasında pozisyon vermeden kontra atak oyunla gol bulmayı hedefledi. Gelişen Beşiktaş ataklarını iyi karşılayan Gaziantep FK savunması kazandığı topları hücuma yönelik pozisyonlarla rakip kalede gol arasa da istediği golü bulmadı .
Gaziantep FK'de orta alandaki adam adama oyunu ev sahibi Beşiktaş'a rahat oyun kurma şansını vermedi.
Maxim'in zaman zaman kendi imkanlarıyla kazandığı topları rakip savunmayı zorlasa da Beşiktaş savunmasının akılı oyununa takıldı. Muhammet Demir topla buluştuğu zamanlarda kaleyi gördüğü yerden şutlarını gönderse de bunlar cılız pozisyonlar olduğu için golle sonuçlanmadı.İlk yarıda iki takımın da pozisyonları olsa da golsüz beraberlik ile sonuçlandı.
İkinci yarıya iyi başlayan taraf Beşiktaş oldu. Hızlı ataklar ve seri paslaşmalar ile gol için sürekli yüklenen Beşiktaş, sürekli kazandığı köşe vuruşları ile Günay'ı hiç rahat bırakmadı. Sagal sakatlandıktan sonra yerini Yusuf Türk'e bıraktı.
Sagal değişikliğinden sadece 1 dakika sonra 67. dakikada sağ kanattan atılan şutu Günay kurtarsa da seken topu iyi takip eden Batshuayi Beşiktaş'ı evinde 1-0 öne geçirdi.
Golden sonra Gaziantep FK'nin etkili denilebilecek pozisyonları olsa da beraberlik golü için yeterli pozisyonlar değildi.
Dakikalar ilerledikçe daha da baskılı oynayan Gaziantep FK orta alandan hüzum bölgesine topu aktaramadığı için istediği gol bir türlü bulamadı. Taraftarının da desteğini arkasına alan Beşiktaş savunma arkasına ara paslarla farkı 2'ye çıkarmak istedi.
Erol Hoca 77. dakikada fiziksel ve oyun performansı olarak zayıf olan Recep Niyaz'ı oyundan çıkararak yerine Borven'i aldı.
Maçın son dakikalarında umudunu kesen Gaziantep FK oyun düzenini iyiden iyiye kaybetti.Nitekim kalesinde golü görse de hakem Arda Kardeşler VAR'a giderek golü iptal etti.Az da olsa umutlanan Gaziantep FK çok adamla Beşiktaş kalesine yüklense de isteği beraberlik golünü bulamayarak deplasman fobisini yine yenemedi ve deplasmandan yine eli boş döndü.