Gaziantep FK, bu sezon deplasmanda oynadığı maçlarda pek varlık gösteremedi ancak kendi sahasında oynadığı 8 maçın 6'sında galip,2'sinden ise beraberlik alarak sahasında namağlup olarak başarılı bir iç saha performansı gösterdi.
Bu hafta içi oynadığı Alanyaspor maçında da bu seriyi devam ettirmek isteyen Erol Bulut, sahaya 5-3-2 sistemi ile maça başladı.
Son maçlarda oynadığı istekli ve tempolu oyunla taraftarın da desteğini alan Gaziantep FK, maça yine hızlı ataklarla tempolu bir oyunla başladı.Daha maçın 5. dakikasıyken Gaziantep FK'nın sağdan geliştirdiği pozisyonda topu iyi takip eden Muhammet Demir'in sert şutunu direkten döndü .
Geriden Djilobodji ile derinlemesine paslarıyla çabuk çıkarak,orta alandan rakip kaleye hızlı girişlerle etkili pozisyonlar yakaladı. Özellikle Maxim'in topları akılı kullanarak hücuma yönelik paslarıyla Figueiredo ve Muhammet Demir'le topları buluşturması rakibin kendi yarı sahasına kapanmasını sağladı.
Furkan Soyalp'i ilk 11'de başlatan Erol Bulut, maç içinde bu kararının meyvesini de aldı.
Sürekli olarak kanat değiştirerek oyuna zenginlik katan Furkan Soyalp, kendisine verilen şansı iyi değerlendirdi.
Dakikalar 33'ü gösterirken Alanyaspor öylesine bir pozisyon yakaladı ki golü kaçırmak golü atmaktan daha zordu.
Fakat kaptan Günay'ın harika refleksi ile rakibine gol şansı vermedi.
İlk yarının sonlarına gelindiğinde Alanyaspor kalecisi Djilobodji'nin kafa vuruşunu adeta uzayarak çıkardı.
İlk yarıdan gol sesi çıkmadı ve takımlar 0-0'lık skorla soyunma odasına gittiler.
İlk yarıda aradığını bulamayan Gaziantep FK,ikinci yarıya oyunu kanatlara yayarak rakip üzerinde iyi baskılar kurdu. Maxim Figueiredo ikilisinin ver kaçlarlarla rakip yarı sahasına derinlemesine girerken etkili pozisyonlar buldu.
Ev sahibinin üst üste kazandığı kornerlerden sonra ceza sahası içinde seken topu iyi takip eden Furkan Soyalp takımını öne geçiren golü 56. dakikada kaydetti.
Golden sonra orta sahada serbest vuruş kazanan Alanyaspor,Gaziantep FK'deki oyuncuların uyuduğu anlarda uzaktan atılan şutta Günay da önde yakalanınca konuk takım 62. dakikada beraberliği yakaladı.
Erol Bulut'un Maxim'i oyundan alması orta sahadaki direnci iyice düşürdü ve konuk takım Alanyaspor,orta alanı çok rahat geçip ara paslarla sürekli olarak Gaziantep FK savunmasını zora soktu.
Erol Bulut,2. hamlesini de yaparak maç boyu durgun olan Figueiredo ve golün sahibi Furkan'ı oyundan çıkararak, yerlerine Enver Cenk Şahin ve Merkel'i oyuna aldı.
Kornerden gelen topu Alanyaspor savunmacısı kendi kalesine gönderince Gaziantep yeniden galip duruma geçti.
Erol Bulut, maça son hamlesini de yaparak yorulup performansı düşen Muhammed ve Kitsiou'yu oyundan çıkararak
Dicko ve Mirza Cihan'ı oyuna aldı. Maçtan başka gol sesi çıkmadı ve maç ev sahibinin 2-1'lik üstünlüğü ile bitti.
Evindeki 8 maçlık namağlup unvanını 9'a çıkaran Gaziantep FK ''EVİNDE BİR BAŞKA'' oynuyor...