Geçen Hafta kendi sahasında tempolu oyunla Fenerbahçe karşımda almış olduğu 3 Puanla Puanını 21 yaparak azda olsa kırmız çizgiden uzaklaşmayı başarmıştı
Erol Butlu Kayseri karşılında savunmada Dijobocu ,Kitsiou ,Caulker ,Toska ,Savunmanın önünde Doğan Erdoğan ,Orta alanda Figueiredo ,Ahmet El Messaodu , hücumda İbrahim kenar özeri ,Furkan her zamanki kadrodan değişik bir oyun kadrosuyla sahaya daha istekli ve tempolu oyunla maça başladı .
Kayserispor 'un kontra atakla 7 dakikada geliştirdiği pozisyonda top direkten döndü ,Gaziantep savunması ev sahibin anı baskıları karşısında panikledi ancak çabuk toparlanarak seri ataklarla etkili yüklendi .
Gaziantep fk kendi sahasından uzun çıkardığı topla Kayseri spor savunmasının arkasına sarkan toplu takip eden Furkan kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu kale yerine kalecinin üzerine ataması ile mutlak gol fırsatını kaçırdı .
Gaziantep fk oyunda dengeyi kurdu baskılarını artırarak sürekli tempolu oyunla rakip sahaya yerleşti. Çokta etkili pozisyonla yakaladı ancak son vuruşlarda istenilen vuruşları yapamadı
Her iki takımda karşılıklı artan tempolu oyunun hızını da artırdı .
Gaziantep fk hücuma çıktığı pozisyonlarda Furkan Kenan ikilisiyle savunmayı geçmelerine rağmen skoru değiştirecek kadar etkili olmadı .
İlk 45 dakikada her iki takımda zaman zaman etkili olan pozisyonları olmada skor başladığı gibi 0-0 olarak ilk yarı bitti.
İkinci yarıya Gaziantep fk yine etkili oyunla başladı yakaladığı kontra atakla yüzde yüz gol pozisyonuna girdi ancak yine istenilen vuruşu gerçekleştiremedi .
Bu kez ev sahibi Kayserisporun kontra atakla yakaladığı pozisyonda kaleci Günay'ın isabetli çıkışı ile rakibe gol fırsatı vermedi .
Dakikalar 58 gösterirken Erol bulut iki hücum oyuncusunu Kenan Özer ve İbrahim oyundan alarak Mendi ,ve Cenk Şahinle hücumda daha etkili olmayı düşündü bunda başarılıda oldu Figuerido ile kaleciye karşı karşıya kaldığı pozisyondan yine gol çıkaramadı .
Dakikalar ilerledikçe her iki takımında etkili oyunu ve baskıları karşılıklı olarak artarak deva etti.
68 dakikada Erol Bulut oyundan El Messaaodu oyundan alarak Oğuz Ceylan hücumda etkili olmayı düşündü ise de pek başarılı olamadı .
Kayseri spor temposunu artırarak tüm hatlarıyla hücuma çıktığı almalarda kontra pozisyonlarla ani hücum şansı yakalayan Gaziantep FK Mendi ve Figuerido ile yine etkili kaleye gitsede sonuca gidemediler .
Erol Bulut bu kez hücumda pek varlık göstermeyen Furkan'ı oyundan alarak Diko iie şansını denedi..
Gaziantep fk kayseri gibi zorlu deplasmandan kaptan Günay'ın başarılı kurtarışları ve sahada oynadığı cesur ve atak oyunla mağlup olmadan 1 puanı almayı başardı .