Bu sezon deplasmanda bir türlü istikrarlı çıkışı yakalayamayan Gaziantep FK, oynadığı 7 deplasman maçından 6'sında mağlup olurken sadece 1 maçta berabere kalmış. Gaziantep FK deplasmandaki kötü gidişatı, Göztepe maçında değiştirmek için galip gelmeyi düşünerek İzmir'e gitti.
Konyaspor galibiyeti ile yeni bir seri yakalamak isteyen Erol Bulut, Konyaspor maçındaki kadroyu bozmadan Göztepe karşısına çıktı. Göztepe'nin başarısız olmasına rağmen taraftarının yağmura rağmen tribünlerde yerlerini aldığını ve takımlarını yine candan desteklerini gördük...
15. haftanın son maçında küme hattında bulunan Göztepe'ye konuk giderken, Gaziantep FK'nin de puan ve sıralama olarak pek de durumu iyi değil.18 puanla 16. sırada yer alan Gaziantep FK deplasman karnesi çok kötü olduğundan bu olguyu kırmak için sahaya çıktı. Erol Bulut,Konyaspor maçında olduğu gibi 3-5-2 sistemi ile maça başladı.
Maça ev sahibi Göztepe atak oyunla başlarken, Gaziantep FK kontrollü oyunla rakibinin üzerine geldiği anlarda isabetli hamleler ile ev sahibine gol şansı vermedi. Maçın ilk bölümü çok kısır geçerken karşılıklı top kayıpları yapan her iki takımda gol bulamadılar. İlk bölümde sadece ev sahibi Göztepe'nin birkaç pozisyonu vardı.
Ev sahibinin yine atağa çıktığı anda 39. dakikada Ertuğrul'un lüzumsuz müdahalesi sonrası hakem Ümit Öztürk penaltı noktasını gösterdi.39. dakikada yakaladığı fırsatı iyi değerlendiren Göztepe penaltı golüyle öne geçti.
Gaziantep FK,golden sonra adeta donup kaldı. Ne pas yapabildi ne de doğru düzgün bir şut atabildi. Sadece ilk yarının uzatma dakikalarında Dicko'nun savunmaya çarptıktan sonra direkten dönen topu vardı.Belki de direkten dönen bu top maçın kırılma anı idi. Gaziantep FK'nin bu donukluğunu fırsat bilen ev sahibi Göztepe,45+4'de farkı ikiye çıkardı ve soyunma odasına iki farklı üstünlük ile gitti.
Erol Bulut ikinci yarıya ilk 45 dakikada iyi performans gösteremeyen Mendly ve Ertuğrul'u oyundan çıkararak yerlerine
Sagal ve Halil İbrahim'i aldı. Gaziantep FK ilk yarıda yaşadığı topu 3. bölgeye aktaramama sorununu ikinci yarıda da yaşadı.
Gaziantep FK, topu savunma ile orta saha arasından bir türlü kurtarıp gol yoluna aktaramadı.
Göztepe'nin 58. dakikada 10 kişi kalması ile direnci kırıldı. Bu fırsatı değerlendiren Recep Niyaz düzgün bir şut ile skoru 2-1'e getirdi. Bulduğu golle bir nebze kendisine gelen Gaziantep FK,üst üste ataklarla ev sahibinin kalesine yüklenmeye başladı fakat devamlılık sağlayamadı. Göztepe oyunu sürekli yavaşlatarak Gaziantep FK'nin beraberlik golünü bulmasını engelledi.
Erol Hoca, yorulan Dicko'nun yerine Kenan Özer'i oyuna aldı ve Kenan'ın oyuna girer girmez çektiği ilk şut direkten döndü.
Maçın sonuna eklenen 6 dakikalık uzatmanın son dakikasında Caulker'ın şutu yine direkten döndü.
Direkten dönen toplar fileler ile buluşmuş olsa belki de Gaziantep FK deplasmanda ilk galibiyetini almış olacaktı.
Bu sezon deplasmanda galibiyet alamayan Gaziantep FK yine ''DEPLASMAN FOBİSİNİ YENEMEDİ''.