Bıçak sırtı zamanlardan geçen Gaziantep FK, Ankaragücü deplasmanına çıktı. Artık her maçın final olduğu haftalara girilirken kırmızı siyahlı Gaziantep temsilcisinde hiç final havasının olmadığı, futbol adına hiç olumlu bir görüntünün olmadığı trajik bir maç oldu. Şahinler her geçen hafta daha kötü oynuyordu ama artık futbol oynamıyor malesef. Bu şekilde mağlubiyetler serisine devam edip, baş aşağı düşmeye devam ediyor.

Selçuk hoca, takımını 4-2-3-1 dizilişiyle sahaya sürdü. Beklentimiz bu diziliş ve oyuncu tercihiyle önde oynayacak, pas yapacak, 3.bölgede rakibi şaşırtacak bir anlayıştı. Topa hakim olan, öne çıkmaya çalışan Ankaragücü olsa da ilk şutunda golü bulan taraf da Gaziantep oldu. Şahinler henüz 7.dakikada Jevtovic ile golü buldu. Ancak bu gol Gaziantep'in maç boyunca futbol adına yaptığı tek şey oldu. 24.dakikada Ankaragücü'nün bulduğu gol Var'dan ofsayt gerekçesiyle döndü ama Gaziantep FK oyuncuları bu golden çok şey öğrenmeli. Pozisyonda; Şahinler, Ankaragücü ceza sahasında gol ararken, başkent temsilcisi Bassogog ile hızlı geldi.4 oyuncumuz Bassogog'u durduramadı. Herkes hamle hatası yaptı. N'koulou koşu açısı hatası yaptı. Son topta da M'Bakata'nın uzaklaştıramadığı topta Ali Sow golü buldu. Bu pozisyon Var'dan döndü ama hemen birkaç dakika sonra Ankaragücü Efkan ile eşitlik golünü buldu.

İlk yarı boyunca Gaziantep tarafında değişen bir şey yoktu. Pas yapmakta ciddi zaafiyet gösteren, hala uzun top oyunu oynamaya çalışan, savunma yapan (onu da tam anlamıyla yapamayan) bir takım görüntüsündeydi kırmızı siyahlı takım. Ankaragücü ise %74 topa sahip olarak oyunu domine eden, 8 şut atan, direklere takılan bir takımdı ve sahanın hakimiydi.

İkinci yarıda, Gaziantep top oynamaya değil rakibi seyretmeye çıkmıştı. Sürekli 1.bölgede bekleyen kırmızı siyahlı takımı izledikçe kahrolmamak elde değildi. Nitekim Ankaragücü 65.dakikada 2. ve 68.dakikada da 3. golünü attı. Tamamen tek taraflı oynanan bu oyunda zerre kadar bir ümidimizin olmaması ise trajik bir durumdu. 

Trajik birçok olaydan  bir tanesine daha dikkat çekmek istiyorum: Dragus topu alıyor , çalım deniyor kaptırıyor, bir daha deniyor kaptırıyor, bir daha, bir daha, bir daha... Gaziantep FK yöneticilerine 73.dakikada Gradel'in tepkisini iyi izlemelerini tavsiye ediyorum. Koskoca Gaziantep şehrinin takımı Dragus'un PR'ını yapmak için kurulmuş gibi hareket ediyor ve diğer oyuncuların hepsi piyon rolünde. Yazık! Tek kelimeyle YA-ZIK!

Bundan sonra ne mi olur? Bu takım küme düşer! Ama asıl önemli olan sonrası. İş adamları, siyasetçiler, futbolun ileri gelenleri bir şekilde elini taşın altına koyup, gelecek yılı planlamaz ise, bu takım çok değil 2 yıl içinde kapanır. Bu kadar iş bilmezliğe çok bile dayandı.