Olur mu, olmazmı diye söylendik ancak Beşiktaş galibiyeti sadece rüyada kaldı. Selçuk İnan ile düşme çemberinin içine düştük, çaresiz çırpınıyoruz. 

Kasımpaşa’da başarısızlığı kısa sürede anlaşılmış, işine son verilmişti. Gaziantep FK ne hikmetse kimler bu zor süreçte sözünü geçirip kulübün başına bela etti. 

Her futbolcu hoca olacak diye bir kural yok, İnan’dan da olmayacağı ortadaydı. Gaziantep FK’ya da hiçbir şey veremedi, aldıkları kendine kar oldu. Bu takım son haftalarda Selçuk İnansız kendi kendine çıkıp oynasa daha çok puanlar alırdı. Bu sıkıntıyı iyice artıran İnan daha görevinde mi pes doğrusu.. 

Sumudica’ya inat daha kötü bir oyun, sistemi olmayan bir hoca yapısı içinde. 

Bu kadronun kumaşı bu değil, iyi işlemeyen bir hocanın elinde adeta tuzağa düşmüş bir durumda. 

Memik Başkanın şanssızlığı adeta bir yerlere inandı, takımın başında tutuyor, kendini zorluyor.Ankaragücü mağlubiyeti biten İnan yollanır diye bekliyordum ama yürekli yönetim lazımdı. Bu adamla bu takım uzak değil iki hafta sonra bavulunu toplamış olur. 

Umut çok az ama tekrar kıvılcım verip bu takıma ruh kazandırmak için Selçuk İnan yollanmalı, her dakikası bu takımı daha da dibe yollayacaktır.

Tekrar umutların kıvılcım alması için bu uygulamalı, zaten kendisi gitme cesaretini gösteremez, takımın önünü açması açısından gitmeli. 

Başta yanlış yapıldı, Sumudica yollandı. Bu işi bilen tecrübeli hocalar takımın başına getirilmeliydi. 

Bu şehir süper ligsiz olmaz, süper lig Gaziantep’siz olmaz. Yönetim iyi niyetli olabilir ama bilinç her şeyden önemli. Yazık ediliyor bu şehire. 

Sumudica ile olmadı. Yağmurdan kaçarken doluya tutulduk. 

BİR ANI… 

Trabzon’da Gaziantepspor üç golle mağlup oluyor, maç bitiminde Başkan Celal Doğan Erdoğan Arıca’nın görevine son verir, Gaziantep’e dönmesine izin vermez.. Yönetmek bu olsa gerek. 

Selçuk İnan, inadına Rize, Alanya ve Ankaragücü karşısında çalıştırdığı takım üç golden eksik yemedi ama hala burada. 

Dönelim Ankaragücü maçına. Bu maç sırat köprüsüydü, böyle hazırlanıp böylemi oynamak gerekti. Sistem yok, oyun bilinci hiç yok. Golü atıp öne geçiyorsun ama kenarda bilinçsiz bir hocan olursa boş.. 3-0 öne de geçsen mağlup olmaktan kurtulamazsın. 

Daha kulüpte mi?

Kapı dışarı konmamışsa, bu takım 1. Lige düştü demek.. 

İnanmıştın, insanız ama yanılmışız. Şimdi gelişmeleri sıkıntı içinde bekliyoruz.