Bu deplasman maçı çok önemliydi. Kaybetme durumunda takımın özgüveni kalmayacaktı. Gaziantep FK bu zorlu deplasmanda kazanmak için oynadı. Zaman zaman iyi baskı kurdu, pozisyonlar buldu gol vuruşu yapamadı.
Antalyaspor maçından ders çıkarmış olacak ki mücadelenin dozunu arttırmış, daha iyi organize olmaya başlamış. Kısaca Pinto ile yeni bir kavram başlamış.. Savaşmaya başladık.
Kaleci Günay yine beraberlikte büyük pay sahibi. Konyaspor’da korkaktı, ama arzuluydu. Gaziantep FK korkmadı cesur oynamaya çalıştı. Ve heyecanlı çekişmeli geçen maçta gol sesi çıkmadı. Ama futbolcularımız bir puanı fazlasıyla hak ettiler.
İki takımda gol bulabilirdi, böylesi bir maçtı. Pinto kadroda değişikliklere gitmiş, doğru iş yapmış ama değişiklikler de kötü yönlendiriliyor. Tam maçta ağırlığını hissettirdiği anda Bilal, Cenk Şahin oyuna giriyor, Mirallas, Maxim oyundan alınıyor. Ustaları alıyor, çıraklarla maç kazanma düşüncesi içine giriliyor. Adam eksilten, rakip savunmaya zor anlar yaşatan iki isim alınınca beraberliğe sığındığımızı gösteriyordu. Kenar yönetimi biraz daha sağlıklı tercihler yapsa sonuç değişebilirdi ama beraberlikte galibiyet tadında oldu.