1. YAZARLAR

  2. HACI YILDIZ

  3. MUHTARLAR NEDEN DEVRE DIŞI BIRAKILDI ?
HACI YILDIZ

HACI YILDIZ

Yazarın Tüm Yazıları >

MUHTARLAR NEDEN DEVRE DIŞI BIRAKILDI ?

A+A-

 Dünyada olduğu gibi ülke olarak bizde haliyle bu Korona Virüs belasıyla  mücadele ediyoruz .
Böyle zor bir  süreçte tabi ki hep beraber el ele omuz omuza birlikte güçlü olarak bu beladan kurtulmak için çaba harcıyoruz.
Salgın  olan bu Korona Virüsden korunmak için devletimizin ,hükumetimizin  başındaki yetkili kurumların çağrılarına kulak vererek söylenenleri uygulamak zorundayız.
Devletin başı Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımız Sayın  Koca  gece-gündüz 7/24 Saat vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru ve güveni  için çalıştıklarını hepimiz görüyoruz.
Vatandaşa ''EVDE KAL ''deniliyor. Elbette evde kalmak ve bu çağrıya uymak zorundayız.
65 Yaş ve üstü ,engelli ve kimsesiz vatandaşların evden çıkmadan yaşamlarını sürdürmeleri için de elbette günlük ihtiyaçların yerine getirilmesi gerekiyor.
İlin mülki amiri  elbette Validir. Sayın Valimiz, Kaymakamlık, Sosyal Yardımlaşma Vakıfları ve Belediyelerce dar gelirli yoksul ve fakir vatandaşlara yapılması gereken yardımların tespiti ve bu yardımların vatandaşlara yetiştirilmesi çok önemli .
Nakit para  yardımı için yapılan tespitler sonunda uygun görülen vatandaşların bu para yardımını almaları için ,"Gidin PTT 'den alın" deniliyor .
Bu yardıma muhtaç olan yaşlı ve engelli vatandaşa ''Evde kal ,sokağa çıkma ''deniliyor .Böyle bir durumda yardım dağıtılan PTT önünde hep bir arada nasıl olacaklar ,bu vatandaşların sağlığı nasıl korunacak.
Doğrusu bunu anlamakta zorluk yaşıyorum 
İlin mülkü amiri vali ise mahallede vatandaşın güvenerek seçmiş olduğu muhtarda mahallenin mülkü amiri değil mi?
MUHTARLARDAN İYİ KİM BİLECEK
Mahalledeki yoksulu, yaşlıyı ,engelliyi ve kimsesiz olanı en iyi bilende onlarla iç içe yaşayan elbette muhtardır değil mi? 
Öyle ise bu tespitlerin yapılmasında ,dağıtılmasında neden muhtarlar yok?
Yardım dağıtımında yetkili kurumların görevlileri ,muhtara gelse birlikte adrese gitse yardımı ihtiyaç sahibine teslim etse daha uygun ve daha iyi olmaz mı?
Sayın Cumhurbaşkanımız her konuşmasında''Muhtarla ''birlikte çalışılmalı diyor .Her konuşmasında ''Muhtarı ''söylüyor .Ama  bizim yetkililer her ne hikmetse muhtara sorma gereği duymuyor.
Sayın Cumhurbaşkanımız TV ekranlarında yoksul ve muhtaç vatandaşlara  yardımlar yapılacağını söylediği için haliyle mahalledeki ihtiyaç sahibi olsun olmasın herkes muhtarlığa geliyor . Muhtarın ne yardımı yazma ne de yardım verme  şansı olmadığı için bizde yardım yok deyince vatandaş muhtara kızıyor hatta muhtarla kavga dahi ediyor .
 Eğer muhtarlar bu işte devre dışıysa özelikle yetkili kurumun başındaki Sayın Valimiz ,Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Kaymakamımız olsun çıkıp açıklama yaparak vatandaşa yardımlar için muhtar yerine sosyal vakıflara ,belediyelere müracaat etmeleri konusunda seslenmeleri gerek değil mi? 
Yerelde muhtar Sayın Cumhurbaşkanımızın temsilcisi konumunda .Bunu da her fırsatta Sayın Cumhurbaşkanımız  söylüyor ve muhtara güveniyor .Buna rağmen eğer muhtar devre dışı kalıyorsa söylenecek bir şey de yok .
Muhtar arkadaşlar bu konuda çok rahatsız ve aciz durumda .Muhtar arkadaşlardan gelen yoğun talep üzerine 
bende muhtar ve Muhtarlar Dernek Başkan Vekili olduğum için yaşanan bu sıkıntıyı bilen ve yaşayanlardanım .
 Muhtarlar olarak bu zorlu günleri hep beraber el ele vererek aşacağımız kanısındayım .
Biz muhtarlara düşecek her türlü göreve hazırız .Yeter ki biz muhtarlara güvensinler, inansınlar.
  
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum