Haftalardır sıkıntı yok değildi. Sancılı skorlar alındı ve sonunda Gaziantep FK bir silkindi ki Karagümrük’ü yaktı. 

Suskunluğunu, özlemini Karagümrük deplasmanında çıkardı.. 3 şahane gol, 3 puan daha da şahane.. 

Zor bir maçtı.. İki takım açısından adeta 6 puanlık bir karşılaşmaydı. Kazanan orta sıralara tırmanmış olacaktı ve Gaziantep iyi başlayıp iyi bitirdiği 90 dakika da bir deplasman takımından çok dahi iyisini sahaya sergileyip hak ettiğini fazlası ile almış oldu.

İzlenmesi zevk veren maçın 27. Dakikasında Draguş perdeyi açıyordu ilk yarıda kontrolü elinde tutan futbolcularımız soyunma odasına önde gidiyordu. 

İkinci yarıda Karagümrük riskleri de almaya başlamdı ancak günün başarılı ismi Gradel 49. Dakikada rakibin ipini çekmiş oluyordu. Bu gol dirençlerini de kırıyordu. 

Bu kez savunmada hata yapmayan ekibimiz disiplinden kopmadı ve 87. Dakikada N’Kolou günün finalini yapan topu rakip filelere yolluyordu.

Kaybetmek ateşe düşmek demekti. Belkide bir puana deplasman diye razı olacaktık ancak bu galibiyetin anlamı ve önemi bir başka oldu. Kısaca Karagümrük yanıyor.. 

Gaziantep Fk rakibini kaderine iterken, kendisi de derin bir oh çekip 2024’e daha mutlu ve huzurlu giriş yapmış oluyor. 2023 yılını galibiyetle uğurlamış olduk. Haftalardır eleştiri yaptığımız Sumudica b kez futbolcular gibi kendisi de çok formdaydı. 

Bu galibiyet önemliydi. Emeği geçen herkese teşekkürler. 

Şimdi sırada erteleme maçı deplasmanda Hatay ve Kalyon’da Pendikspor.. Bu iki maçı oynayıp ilk yarıyı tamamlamış olacak.