Antalyaspor galibiyeti çok önemliydi puan olarak, yükselme adına iyi bir kazanç oldu. Zor alınan bir galibiyet oldu ama rakibinde kritik durumu göz önünde ancak parasal sorun yanında yönetimin durumu da ortadaydı.

Ve sıra geldi Pazartesi akşam İstanbul’da Beşiktaş maçına..

Rakip’te kazan kaynıyor, yönetimin istifası istenirken seçim hazırlığında maddi çıkmaz içinde ve Galatasaray mağlubiyeti tatlarını iyice bozdu. Teknik konuda da sancılı bir dönem yaşıyorlar.

Şimdi bu fırsatı kullanalım, tek artıları ateşli taraftarı. Onlar da takımı protesto etmeye devam ediyorlar. Gaziantep FK Beşiktaş’a karşı golü erken bulursa rakip taraftarının da desteğini alacaktır hiç şüphesiz.

Zor bir rakibe karşı zorlu bir sınav hazırlığındayız ama şans Gaziantep FK’dan yana. Bu fırsatı iyi kullanıp puanlar almamız çok zor olmayacak.

Sumudica’nın kurnazlığı vereceği taktik futbolcularımızın inancı, disiplinli oyunları artılarımız olacaktır. Bu maç Maxim için bir dönem olacak. Siyah-Beyaz forma altında forma dibe vurdu, haksızlığa uğradı şans verilmedi, küstürüldü futbola. Var bi hesebı Maxim’in Beşiktaş ile. Yeterki inanalım, kaybetmeyeceğiz..

Bu akşam Gaziantep Fk, Beşiktaş karşısında tüm kozlarını oynayıp riski göze olarak mücadele edecektir. Kaybetmek kolay ama kazanmak olay olacaktır.

Antalyaspor karşısında nasıl kazandıysa oyunun kuralını oynadıysa Beşiktaş karşısında da savaşacak, Kartal’a teslim olmayacaktır.

Yorumculara göre Beşiktaş için var olma maçı ama Gaziantep için yükselişe geçiş olacaktır. Sumudica’nın bu maç öncesi futbolcularına İstanbul’a tatile gitmiyoruz sözü iyi bir motivasyon olmuştur.