1. YAZARLAR

  2. HACI YILDIZ

  3. CHP'İN GAZİANTEP'TE HALKLA BULUŞMASI
HACI YILDIZ

HACI YILDIZ

Yazarın Tüm Yazıları >

CHP'İN GAZİANTEP'TE HALKLA BULUŞMASI

A+A-
 
 
 
  Siyasetçinin sermayesi Halktır, Esnaftır, yani İnsandır.
İnsana ne kadar yakın olur, onlara dokunur, sorunlarını ,sıkıntılarını ,istek ve taleplerini can kulağıyla dinler ve onları yerine getirirsen seçimlerde de kendini adam yerine koyan ,sorunlarını dinleyen dertlerine çare olan siyasilere haliyle gerekli desteği verir.
  Yok seçimden seçime sadece göstermelik olarak insanlara ,esnafa gider, ağzının ucuyla onları dinlermiş gibi yapar, onlarla konuşurken elinde telefon başkalarıyla konuşur, başka yerlere bakarsan işte o zamanda kendini adam yerine koymayan, sorunlarına yapmacık cevap vermiş gibi yapan siyasetçiye de halk gereğini yapar .
      Ülkemizde en uzun süre aralıksız iktidarda kalan AK Parti oldu .Çünkü AK Parti'nin ilk yıllarında vatandaş her konuda istediği düzeyde olmasa da yine de birçok alanda kendine dokunan birçok olumlu yönlerinden dolayı seçimlerde vatandaş tercihlerini genelde ve yerelde AK Parti'den yana kullandı.
    Hele geçmişte CHP'nin yani sosyal demokratların kalesi olarak görülen Gaziantep'te Belediyelerin tamamına yakını yani Büyükşehir ve 9 ilçenin 8'i CHP belediyesindeydi.
  Bir zamanlar tüm belediyeleri kendinde olan ,seçmenin çoğunluğu CHP'li olan Gaziantep'le yeterince ilgilenmeyen, sorunlarını dinlemeyen ,kendi içinde kavgalı olan CHP elindeki tüm belediyeleri kaybetti.14 milletvekilinden sadece 2 tanesini zor zekât alabildi. Tabi geçmişte elindeki imkanlarla kaybetmenin nedenlerini hiçbir zaman sorgulamadığı gibi halka gidip neden böyle olduğunu da sormaktan çekindi.
    CHP bu durumun neden böyle olduğunu anladı ama geç anladı. Yeniden vatandaşa gitmek, onlara dokunmak, onların sorunlarına çare olacaklarını anlatmak isteyerek ,diğer illerde olduğu gibi özellikle de uzun dönemler kalesi olan Gaziantep'e, Genel Başkan, Genel Merkez Yönetimi, Büyükşehir Belediye Başkanları ve tüm kendi partili İlçe belediye başkanlarıyla 3 gün gibi bir süre çalıştay yapmak için geldiler.
  Uzun zamandır pandemiden dolayı kapalı olan esnaf, işini kaybeden vatandaş bu süreçte kendine gelemeyen, dertlerini dinlemeyen ,uzun dönemdir oy verdiği AK Partiye küstüğü için CHP heyetine ve özellikle de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mansur Yavaş'a büyük ilgi ve yakınlık gösterdi .CHP heyetinin gittiği cadde ve sokaklarda insanların bu kadar yakın ve samimi ilgisi olacağı gerçekten de kimsenin tahmin edemeyeceği kadar yoğun oldu .
    CHP'nin yapmış olduğu bu kapsamlı ve büyük çoğunluklu Gaziantep çıkarması ile vatandaşa azda olsa gelecek için bir umut verdi . Tabi CHP sadece bir anlık olarak bu tür çalışmaları yapar sonra geçmişte olduğu gibi geri yaslanıp vatandaşa uzaktan bakarsa değişen bir şey olmaz .Ama geçmişten ders çıkardığını ciddi olarak kendinde görür ve bu çalışmalarını aralıksız devam ettirebilirse  vatandaşın ve esnafın CHP'ye olan ilgisi ve desteği artar ve de CHP geçmişteki kaybettiği güvenini kazanabilir diye düşünüyorum .
Tabi birde iktidar partisi AK Parti'nin tutumu da çok önemli. Önemli olduklarını benim kadar görmüş olacaklar ki ,CHP'den sonra AK Parti de Gaziantep'e üst düzey yani bakanlar düzeyinde bir çıkarma yaptı .Bununla ilgili gelişmeleri ve analizleri bir sonraki yazımda yazacağım.
 
 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.