Bitime bir hafta kala 8 takımın küme düşme mücadelesi verdiği Süper Lig'de Kalyon stadında birebir rakibi olan Karagümrük'ü konuk eden Şahinler muazzam bir maç sonucuyla ateş çemberinden çıktı. Rakibini 3-1 mağlup eden Gaziantep FK, 14 sıraya çıkarak deyim yerindeyse haftanın en karlı takımı oldu. Bu sonuçla da kümede kalma adına çok büyük bir avantaj yakalamış oldu.

Draguş'un yokluğunda Badji'yi ileri uca alan ve sakatlıktan dönen Sorescu'yu hamle oyuncusu olarak yedek oturtan Selçuk Goca, 4 3 3 benzeri bir diziliş ile sahaya çıktı ancak ilk yarının geneline bakıldığında gömülü oynayan, defans yapan, 11 kişiyle tehlike bölgesini kapatan bir Gaziantep gördük. Karagümrük tarafında ise İlk yarıda %61 topla oynama oranıyla oyuna hakim olan, maçı alma isteği çok belirgin bir takım karşımıza çıktı. Özellikle sol kanadından Levent ve Mendes ile sık sık atak yapan, ön alanda hareketliliği dikkat çeken, hücum setleri çeşitliliği ile Gaziantep'i zor durumda bırakan Karagümrük, golü bulamayınca devre arasına bereabere girilmesi Gaziantep'in oyun planına en uygun senaryo oldu. İki takımın mevcut kadro kalitesine bakıldığında zaten Karagümrük'ün ağır bastığı aşikardı. Gaziantep FK teknik kadrosunun oyunun ilk bölümünde oyunu tutmaya ve savunma yapmaya yönelik stratejisi yerindeydi ve bu strateji tam anlamıyla tuttu. 

İkinci yarının hemen başında kornerden gelen topta Ertuğrul'un golü ile öne geçen Şahinler Markao'nun golüne engel olamadı. Golü Mustafa'nın pas hatası ve üzerine de savunma hattının bir anlık konsantrasyon kaybından yiyen kırmızı siyahlı oyuncular tekrar toparlanmak istedi. Karagümrük'te Checcerini kırmızı kartla oyundan atıldıktan sonra bile 10-15 dakikalık bölümde golü arayan taraf hala Karagümrüktü. Teknik direktör Tolunay Kafkas, kırmızı kart sonrası çok büyük risk aldı ve forvetten eksilme yapmayarak orta sahadan oyuncu eksiltti. Koskoca orta sahayı Koumphelis ve Rohden'e bıraktı. Gerçekten de bu iki oyuncu maç boyunca sahanın en iyi ikilisiydi. 

Maçın son bölümünde Selçuk Hoca'dan hücum hamleleri geldi. Büyük bir taraftar desteğiyle son 15 dakikalık bölümde Gaziantep baskısı başladı. Ama.ne baskı! Pozisyonlar, kaçan goller, direkten dönen toplar gelecek gollerin habercisi gibiydi. Badji ve Sorescu biraz dikkatli olsa oyun çok daha önceden kopacaktı. Derken 89.dk'da Jevtovic'in ve 90+7'de Monteiro'nun golleri geldi. Tribünler Bayram yerine dönerken Karagümrük küme düştü, Gaziantep ise kümede kalma yolunda çok çok büyük bir avantaj yakaladı.

Son haftaya küme düşmesi kesinleşen Pendik ile oynayacak olan kırmızı siyahlı takımımız bir beraberlik alırsa diğer maçların sonuçlarına bakılmaksızın kümede kalacak. Dahası potadaki diğer takımların da işleri gerçekten çok zor. Sanırım bu hafta Süper lige yeniden merhaba diyeceğiz. Tebrikler Gaziantep!