Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

ARTIK PATRON FATMA ŞAHİN

A+A-

Gaziantepte siyaset yavaş yavaş ısınmaya başlayacak. Yaklaşan seçimler nedeniyle partilerdeki hareketlenmeler farklı boyutlarıyla heyecan yaratacak. AK Partide yeni il yönetimi her ne kadar tecrübesiz görünse de, artık ustalaşan Fatma Şahin sayesinde fazla sıkıntı yaşamayacak gibi gözüküyor. Aslına bakarsanız, bu seçim Fatma Şahin için bir sınav niteliğinde olacak. Çünkü büyük oynuyor.. Elbette bunun hesabını yapmıştır.. Şu anda partide ipleri tamamen eline almış durumda. AK Partinin hiçbir dönem yaşamadığı bu realite, yeni dönemde hayata geçmiş durumda.

Bu gelişmeyi farklı bir lisan ile anlatacak olursak, Fatma Şahin şu anda partinin tek patronu konumunda.. Ahmet Uzer var iken doğrusu bu konuma sahip değildi. Uzer gitti, partide Şahin varlığı net şekilde ortaya çıktı. Artık partide birisi öksürse, Şahinin mutlaka haberi olacaktır.. Sayın Fatma Şahin, aynı zamanda ilçe Belediyelerinde de varlığını hissettirmeye başladı. Her ne kadar Şahinbey ve Şehitkamile diş geçirmek zor olsa da, Bakanlık havasıyla bunun üstesinden gelmeyi başaracak gibi gözüküyor.. Zaman ne gösterecek hep birlikte göreceğiz elbette.. Tabii bunun Fatma Şahine getirisi  kadar götürüsünü de göz önüne almak gerekecek.. Daha bu işin milletvekili ayağı var.. Teşkilatta eski tecrübeli isimlerin kabullenip kabullenmeyecekleri gerçeği var.. En iyisi, bu kısa değerlendirmeyi bir kenara koyup, gelecekte neler olacağını gördükten sonra tekrar bakmak gerektiğini düşünüyorum..

 

MUHALEFET ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

 

Şu bir gerçek ki, artık siyasi partilerde ciddi manada hareketlenme olacak. Özellikle varlığı yokluğu tartışacak noktaya gelen CHPde.. Sait Köse başkanlığındaki yeni ekibin kentte yaşananları görmeyen, vatandaşın sorunlarını dile getirmeyen ve hiç sesini çıkarmayan bir yönetim olmayacağını şimdiden söyleyebilirim..

Artık belediyeler keyfi icraatlarında, aldıkları kararlarda eskisi gibi rahat olmayacak.. Şehrin sorunlarına CHP olarak sessiz kalınmayacak.. Bunu niye net ifade ediyorum, çünkü yeni CHP yönetiminin bu kentin sorunları için eskisi gibi olmayacağını düşünüyorum..

Sadece CHP değil sessiz kalmayacak olan.. MHPde hareketlenecek. Zaten Muhittin başkan bir süredir düzenlediği toplantılarla kentin tüm sorunlarını masaya yatırıyor, gereken uyarıları yapıyordu.. Şimdi buna bir de CHP eklenince, Gaziantepte yaşayanların haklarını savunacak, dile getirecek, sorunların çözümü için gereken girişimi yapacak muhalefet olacak..

 

AHH… BİRDE STKLAR SES VEREBİLSE

 

Mimarlar Odasının hızı kesildi diyenlere katılmıyorum.. Tıpkı İnşaat Mühendislerinin ara sıra ortaya çıktığını ama genelinde kayıpları oynadığını söyleyenlere katılmadığım gibi.. Hatta “İyiki ikisi varmış, yoksa bu şehrin sorunlarını başka kim dile getirecek ki ?” diyorum.. İnşaat Müteahhitleri ara sıra ses verse de, eski etkisinde değil diyenlere, “Rıdvan Köksüzerin küstürülmesinin sebepleridir” diye cevap veriyorum.. Biliyorsunuz şimdi Rıdvan bey gitti, yerine İbrahim Apa geldi bu odanın başına.. Umarım İbrahim Apa, Köksüzeri aratmaz demek zorundayım.. Üstlendiği misyonun sorumluluğu içinde hareket eder, belediyelerle bundan önce olduğu gibi sadece iş mevzuları için görüşmez, kentin sorunlarını dile getirip çözüm önerilerinde bulunmak için irtibatlanır temennisinde bulunmak istiyorum.. Kentte yaşayanlar olarak özellikle bu üç odamızın kentin menfaatleri doğrultusunda hareket etmesinin, bizler için birincil öncelik olduğunu bilmelerini isteriz. Ayrıca bu üç odaya, diğerlerinin de katılması gerektiğini hatırlatır, sayıların artmasıyla Gaziantepin daha yaşanabilir kent olma yolunda daha iyi yönetilebileceğini hatırlatmayı grev sayıyorum..

 

MEHMET ŞEKER GEÇTE OLSA 

DİLE GETİRDİ

 

Biliyorsunuz havalimanımızın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir.. Her seferinde bunu dile getiren tek kişi olmam sebebiyle gerçekten üzülür dururum.. Hadi iktidar milletvekili ve Bakan arkadaşlarım yeterince ilgilenmiyor, uyarı yazılarımızı okuyor ama harekete geçmiyordu.. Oysa şahsıma bişey istemiyordum onlardan.. Şehrin sorunlarını dile getiriyor, çözümler öneriyor, var ise bazı olumsuzluklar ve usulsüzlükler, görmelerini ve peşine düşmelerini istiyordum.. Bundan önceki ihalede aynısını yapmış, uyarmış, pist inşaatında kot farkını gidereceği belirtilen müteahhidin usulsüzlük yaptığını yazmış, uyarıda bulunmuştum.. Sanki elbirliği etmişçesine kimseden ses çıkmamıştı yıllar önce. Sonuçta pist kullanılamaz hale gelince yeni ihale yapıldı.. İşte o ihale sonucu pis kazılmaya başlayınca herşey ortaya çıktı. Çünkü pistin dolgusunda hile yapılmıştı.. Ne varki, olan Gaziantepe oldu.. Çünkü insanlar rezil, hava biraz kötü gittiğinde uçaklar inemiyor..

Bu konuyu yine tek başına gündeme getirmiş ve Bakın 7 Aralık 2014 tarihinde şunları yazmıştım: “Sonuç maalesef geçen yıl ortaya çıktı. Bu kez aynı pistin düzelmesi için ihale yapıldı, hatta 2014 Temmuzunda bitirileceği açıklandı. Müteahhit firma işe başladığında, yıllar önce yazdığım uyarılarımın gerçek olduğu ortaya çıktı. Çünkü pistin dolguları yetersizdi. Bunun üzerine proje değiştirildi ve Bazalt dolgu yapılmaya başlandı”

Bunları yaklaşık 1,5 ay önce ortaya çıkartmama rağmen kimsenin yine  sesi çıkmamıştı. Ama nihayet CHP Milletvekili Sayın Mehmet Şeker geç de olsa TBMMnde konuyu gündeme getirerek, resmi ağızlardan havalimanındaki usulsüzlüğün yapıldığını itiraf etmesini sağlamış oldu. Bu elbette iyi gelişme.. Ama keşke önceleri harekete geçebilseydi, bu köşeden dile getirilen sorunları okuyabilip sorumlulardan hesap sorabilseydi.. Belki de aradan bu kadar zaman geçmeyecek, hep birlikte havaalanı sorununun büyümeden ve uzamadan çözülmesini sağlayacaktık. Aynı zamanda sessiz kalan iktidar milletvekillerinin de biraz daha duyarlı olmaları gerektiğini hatırlatmış olacaktık..

 

 Hepinize iyi haftalar

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.