1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. ÖNEMLİ BİR KÜLTÜR MEVKUTESİ MEKTUPLAR
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖNEMLİ BİR KÜLTÜR MEVKUTESİ MEKTUPLAR

A+A-

Elektronik çağn giderek daha durağan bir hale getirdiği insan ilişkileri birbirine giderek yabanclaşan belkide tarihin tek ve istisnai toplumsal yapsn bize haber veriyor.

Giderek statikleşen bu ilişkiler yumağ birbirinin derdiyle dertlenen, sevinciyle gönenen bir ve bütün olan geçmiş toplumlar ayrştryor.

Bu manada her türlü irtibat elektronik zemin üzerinden yapanlar, kalem, kağt ve yazyla ilişkisiz bir geleceğin habercisi gibi.

Önemli bir kültür mevkutesi olan mektuplar buna en güzel örnek.

Bir mektubun nasl başlayp, nasl biteceğini bilmeyen, posta pulunu zarfn hangi köşesine yapştracağnn ayrdnda olmadan büyüyen elektronik çağn hissisleştirdiği bu yeni kuşağa bir mektupla seslenmek istiyorum.

Onlar çağn genel gidişatna inat ederek fikriyat ve hissiyat dünyalarn kağt zemin üzerinden ifade etmelerini salk veriyorum.            “ 2 ARALIK 2011

            GAZİANTEPSEVGİLİ KARDEŞİMSENİ İKİ GAZİ'DEN BİRİNİN GAZİANTEP'İN SELAMIYLA KARŞILIYORUM.

VATANIMIZIN VE ULUSUMUZUN GEÇTİĞİ KARANLIK DEHLİZLERİ VE BÜ NAMÜSAİT SÜRECE SİRAYET EDEN ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜ TEKRAR ETMEYE LÜZUM YOK.

CUMHURİYETİ VE KEMALİST DEVRİMLERİ DÖNÜŞTÜREREK TÜRK DEVLETİNİ YENİDEN DİZAYN ETME EMRİNE ESAS DURUŞ GÖSTEREN İŞBİRLİKÇİ GERİCİLİK, OKYANUS ÖTESİNDEN GELEN EMİR VE TELKİNLERE IRKÇI-BÖLÜCÜLÜĞÜ KENDİNE İTTİFAK EDECEĞİ GÜÇ OLARAK ALMIŞTIR.

BRÜKSEL, TELAVİV, WASHİNGTON MÜSELLESİ İÇİNDE ORTADOĞU'YA SERVİS EDİLEN ŞEYTANİ PLANIN EN BÜYÜK HEDEFİ TÜRKİYE'DİR.

ZİRA EMPERYALİZME KARŞI KAZANILMIŞ MUTLAK ZAFERİN İNTİKAMI İÇİN TÜRKLERİN ANADOLU COĞRAFYASINDAKİ VARLIĞI SONSUZA KADAR TATİL EDİLMELİDİR.

BU ŞEYTANI PLANIN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL ONLARA GÖRE MUSTAFA KEMAL ÇİZGİSİDİR VE DERHAL KAYDIYLA LAĞVEDİLMELİDİR.

BUGÜN İÇİN KENDİNE HAYAT BULAN HUKUKSUZLUĞUN, BASKI VE İSTİBDATIN NEDENİ BUDUR. GİDEREK TOTALİZERİZME KAYAN VE TEK PARTİ DİKTATÖRYASINA DÖNÜŞEN SÜRECİ İYİ  OKUMAK İÇİN MEALE LÜZU YOK.

DERSİM DAHİL OLMAK ÜZERE HER TÜRLÜ YAPAY GÜNDEM PSİKOLOJİK BASKI VE RUHSAL ÇÖKÜNTÜ, TÜRK MİLLETİNİ KENDİ NAİTTİ COĞRAFYASINDA KÖŞEYE SIKIŞTIRMAK, YALNIZLIĞA MAHKUM ETMEK KİMSESİZLEŞTİRMEK VE VATANSIZLAŞTIRMAK ADINADIR..

SON YAZIMDA SOVYET BELGELERİNDEKİ TESPİTLERİNE MÜRACAAT EDEREK YAZIMI KURDUM. MEKTUPLA İLİŞİKTE GÖNDERİYORUM.

TÜRK MİLETİ YENİDEN DEMİR RAFLARI ERİTEREK TARİH SAHNESİNDEKİ ONURLU YERİNİ ALACAKTIR.

SENİ KEMALİZMİN DEVRİMCİ IŞIĞIYLA SELAMLIYORUM. ALLAHA EMANET OL            Tamer Abuşoğlu

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.