1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. KAMİL AYAN YAŞIYOR
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

KAMİL AYAN YAŞIYOR

A+A-
?Acı haber tez ulaşır? derler Ancak bu kez öyle olmadı. En son duyanlardan biri ben oldum herhalde.
Netice itibarıyla Kamil Ayan?ın naaşı önünde saf tutup, el bağlayanlardan olamadım.
Ezber bozan bu durumun sorumluluğu da, sorumsuz dostlara aittir diye düşünüyorum.
Zira ipe sapa gelmez her türlü gereksiz durumu birbirine rapor eden bu yapı, en gerekli bir hali duyurmaktan imtina etmişlerdir.
Eskiden Belediye hoparlöründen duyuru yapılırdı. Çarşı merkezli çalışan esnaf bu durumu daha çabuk algılar ve haberleşilirdi.
Mevtaya karşı son görevini yerine getirecek olanların sorumlu telaşından araç sorunu olanların birbiriyle yardımlaşmasına kadar, cemaati ahiret erbabı önünde cem eyleyen toplumsal bağlar daha kuvvetliydi.
Şimdi şehir çok daha geniş bir alana yayılmış vaziyette. Çoğu zaman insanlar evleri ve işyerleri arasında yaşıyorlar.
Haftalarca yada aylarca birbirlerini görmeden yada şehir merkezine inme gereği duymadan heba olup gidiyor ömrümüz.
Bu nedenledirki bu tür vakaları sadece camiiden verilecek sala ile duyarlı dostların sarılacağı cep telefonlarıyla öğrenmekten başkaca şansımız yok. Ancak vaziyet meydanda.
Bunları neden mi yazdım. Tabiki, çıkartmamız gereken dersler adına ve varsa bir eksikliğin ve yetersizliğin neresinde durduğumuzu görebilmemiz için. Tekrarı halinde üzerinize yaftalanacak ve sizi sorumsuzluğunuzla karşı karşıya bırakmak için.
Sonuçta hiç bir ölü yerde kalmaz ve ebedi istiratgahındaki yerini bulur.
Cemaati oluşturan kafa sayısıda önemli olmayabilir. Bunlar dünyadan elini eteğini çekmiş, Yüce yaratıcısına kavuşmuş, dünya ile ahiret yaşantısı arasindaki kişi için geçerlidir.
Peki, halen diriler dünyasında ikamet edenlerin penceresinden bu pür melal hale bakmayı denersek, neler görebiliriz? Hiç düşündünüz mü!
Bir daha hiç göremeyeceğiniz, ölüsüyle yada dirisiyle meşveret edemeyeceğiniz bir Kamil Ayan. ve siz bu mevt halinde hakka yürüyen insan kardeşinize, bu yolculukta elveda diyemiyorsunuz. Neden? Yazının girişinde bu toplumsal ızdıraba yeterince parmak basmıştık zannederim
Sevgili kardeşimKamil Ayan!...
Görünmeyen alemin ötesinde başladığın yeni yaşantın, eski yaşantını hiç bir zaman gölgelemeyecek biliyoru. Sende bilesinki bu dünya hayatı içindeki diriliğin bizimle birlikte devam edecek.
Çünkü, ölümü ben sana hiç yakıştıramadım kardeşim.
Sana söz veriyorum, telefonlarını hiç silmeyeceğim. Seni asla ket nüfus saymayacağım. Ölüm bizi sana kavuşturana kadar. Bizimle bu dünyada yaşamaya devam edeceksin.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.