Haftalardır kötü gidiş, kötü oyun sıkıntı yaratmış, ateş hattına iyiden iyiye yerleşmişti. 

Ankaragücü mağlubiyeti yolun sonu gözüküyor mesajı vermişti. Ancak Kasımpaşa karşısında öyle olmadı, şehir uyandı, hedefler aynıydı. Gaziantep Fk süper ligde kalmalıydı. Bu hedef doğrultusunda da geçtiğimiz hafta düğmeye basıldı, yönetim geç kalmış olsada bir yerden bu takımı ayağa kaldırmak için hamleler yapmalıydı. Bu girişimler futbolcularda karşılık gördü. Önemli Kasımpaşa maçı öncesi hareket başlamıştı çünkü bu maçı kaybetmek valiz toplamak olacaktı. 

Ve öyle olmadı, Kasımpaşa’yı hem oyun, hem gol olarak mağlup ederken haklı bir galibiyet alıyordu. Haftalar sonra sahada verilen bu mücadele futbolcularımızın gerçek kimliğini ortaya çıkarıyordu. Oynayan, çıkan, giren hiç sırıtmadı. Herkes görevini fazlası ile yaptı, yapmaya gayret gösterdi. 

Kaleci’den, sol kanat oyuncusuna kadar süper lig kalitesine yakışır bir oyun sergilediler. Kasımpaşa’ya alan bırakmadılar, attığından çok kaçırırken bensiz bu lig olmaz mesajı verip rakiplerine korku salıyordu. Bu oyunla hedef tahtası olma görüntüsünü de kiraz silmiş oldu. 

Tribünleri sorumluluk bilincinde dolduran taraftarlarımız, takımlarını yalnız bırakmayarak futbolculara yalnız değilsiniz diyordu. 

Daha maçın başında Maxim’in iğne deliğinden geçirip attığı muhteşem gol bu takımın ayağa kalkmasının meşalesine ateş oluyordu. Arda’nın kafa golü rakibinde direncini kırıyordu. 

Ve demek oluyor ki, bu takım bu futbolcularla ligde kalma meşalesini yakmış oldu. Sonunda inandılar, bu şehiri de inandırdılar.