1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. BÜYÜK OĞUZ ÇADIRINDAN KAÇIŞ, KÜRTLERİN SOSYO-POLİTİĞİ (27)
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

BÜYÜK OĞUZ ÇADIRINDAN KAÇIŞ, KÜRTLERİN SOSYO-POLİTİĞİ (27)

A+A-
KÜRTÇÜ-BÖLÜCÜLÜĞÜN HAYAT

KAYNAĞI : TÜRK DÜŞMANLIĞI24 Nisan 2011- “12 Haziran seçimlerinden sonra Meclis'in yeni bir Anayasa yapmamas halinde, bu ülke Kemalistlere dar gelecek...” (Bağmsz milletvekili aday Altan Tan'n Silvan'daki konuşmas.)

28 Nisan 2011- "Bak ben sana açk söyleyeyim. Biz silahlara sarlacağz o kadar basit... Başka çaremiz yok. Vallahi öyle olacak billahi öyle olacak. Vallahi gittiğiniz her yerde sknt yaşayacaksnz. Bakn, burada bizim güvenliğimiz yoksa kimsenin güvenliği olmayacak."

(BDP Van milletvekili Özdal Uçar'n polislere yönelik çkş.)

20 Mays 2011- "Başbakan 15 Haziran'a kadar çkp konuşsun ve bana ‘Demokratik anayasa çözümü üzerinden çözüm geliştireceğiz' desin. O zaman bu savaş durdurmuş olur. 15 Haziran'a kadar bir yeşil şk yaklmazsa, beni ölmüş bilin. Artk ondan sonra yaşanacak olan başkaldrdr, isyandr, her şey olabilir."  (Abdullah Öcalan'n avukatlarna söyledikleri.) 24 Mays 2011- “Ben Öcalan'la görüşmelerden sonuç çkmayacağn düşünüyorum. Böyle olunca seçimden sonra korkunç bir iç savaş başlayacak. Neredeyse tüm il ve ilçelerde halk birbirine girecek, evlere basknlar düzenlenecek, devlet kurumlar ve medya merkezleri bombalanacak, içeridekiler katledilecek, yollar kesilecek, medyatik kişilere karş suikastlar yaplacak, sokaklar, alanlar birer ceset tarlasna dönüşecek. Öcalan'n talepleri yerine getirilmeyecek talepler değil.” (BDP Kars il başkan Mahmut Alnak'n Öcalan'la görüşmesi  sonrasndaki açklamas)

'' Artk Türklerle Kürtler bir arada yaşayamazlar '' ( Osman Baydemir, Diyarbakr Belediye Başkan ), '' Kürtlerle Türklerin arasndaki makas giderek açlyor '' ( Aysel Tuğluk )

Bunlar, “barş”, “demokratikleşme” ve “kardeşlik” gibi sözcükleri fazlasyla kullanan BDP'li siyasetçilerin dehşet verici açklamalar. Bu türden beyanlar ise sonsuza kadar çoğaltmak mümkün.KÜRTLERLE TÜRKLER

VE HABİL İLE KABİLYeryüzüne düşen ilk kan Habil'in kanyd. Yani kardeş kan. Tpk 1984 ylnda Eruh'ta toprağa düşen ilk nefer, dökülen ilk kan gibi. Yani kardeş kan. Hangi gerekçeyle, ne için ve kimin adna ?

Habil ile Kabil Adem'den olma Havva'dan doğma iki düşman kardeşti. Kabil'in içinde yeşerttiği kin ve nefret tohumlarna karşn, Habil'in bu düşmanlktan haberi bile yoktu. Ta ki cann Kabil'in ellerinde kaybedene kadar.

Habil ile Kabil, Türk'le Kürt gibi. Birbirine mecbur iki kardeş halk. Otağlar bir, yazglar ortak . Tarihin yürüme yolunda ayak izleri birbirine karşan, buna mukabil benlik tuzağnn birbirinden ayrdğ, nefretin kylarnda birlikte yürüyen, dünya jandarmasnn birbirine düşman kldğ iki kardeş.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.