1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. YENİ TÜRKİYE’YE AİT BİR BAKAN PROFİLİ VE YAYDIĞI DERİN MESAJ
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

YENİ TÜRKİYE’YE AİT BİR BAKAN PROFİLİ VE YAYDIĞI DERİN MESAJ

A+A-

2007 Genel Seçimlerinde AKP Gaziantep Milletvekili seçilerek parlamentoya giren (2007-2009) dönemleri arasında Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı (2009dan günümüze kadar) ise Maliye Bakanı olarak kabinede görev yapan Batman doğumlu ‘ Etnik Köken olarak Kürt, ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı ile gurur duyan bir vatandaş

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü mezuniyetinden sonra, İngilterede University of Exeterde yüksek lisansını tamamladı.

O Amerikayı keşfetmeden önce Amerika onu keşfetti. ABDnin Ankara Büyükelçiliğinde 4 yıl kıdemli ekonomist olarak çalıştı. Ardından 1997 yılında Newyorka yerleşti ve uluslar arası bir yatırım bankası olan UBSnin hisse senedi analiz kısmında araştırmacı olarak görev yaptı.

1998 yılında tekrar İstanbula dönerek Deutsche-Bank Menkul Değerlerde 2 yıl süreyle çalıştıktan sonra, dünyanın önemli yatırım bankalarından biri olan Merrill Linche geçti ve İngiltereye yerleşti.

Mehmet Şimşekin 2000 yılında başlayan Merrill Linch macerasındaki kariyeri 2005 yılı sonunda, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi Ekonomik ve Stratejik Araştırmalar Bölümü Başkanlığına kadar uzandı. Aynı zamanda İngiltere vatandaşı olan Maliye Bakanı Mehmet Şimşekin Twitter hesabından paylaştığı ve Türkiyenin Kürdistan bayrağıyla gösterildiği harita gündeme bir bomba gibi düştü.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşekin ‘ Ülkelerde yaşayan 2. Büyük Etnik Grupa göre Avrupa Haritasını çizmişler. İşte ortaya çıkan tablo başlığıyla paylaştığı görüntüde Türkiye Haritasının tamamı Kürdistan bayrağıyla kaplanmış olarak görülüyor.

Bakan Şimşekin Serif Turgut (@Lijijantr) isimli kullanıcının tweetini alıntılayarak gönderdiği twitter mesajında yer alan harita da, Almanya başta olmak üzere 4 ülkede ise, bu ülkelerdeki en büyük 2. Etnik Grup Türkler olduğu için Türk Bayrağı ile gösteril(miş)miş.

Yani Avrupadaki Türkleri Türk bayrağıyla sembolize ederek asıl amacı kamufle etmeye yönelik aptalca bir manevra.

Tam manasıyla bir ‘ İmam işerse, cemaat ne yapmaz ki? vakası olan bu durum Türkiye Türkleri üzerinde denenen bir algı operasyonunun ta kendisidir.

Bu tweet aynı zamanda bir mesajdır. ‘ Biz Türkiyenin tamamına talibiz diyen ırkçı faşistlerle, paylaşılan tweet arasındaki düşünce ve eylem birliğinin de bir taraftan kanıtı diğer taraftan ise sonucudur.

Kürt kökenli AKP milletvekillerinin söylem ve eylem birliği giderek BDP-PKK çizgisine doğru eğrilmektedir. AKP kurucusu Mehmet Mir Dengir Fıratın HDP adaylığı sizi neden şaşırtıyor ? Al birini vur diğerine.

 

Görünüş o ki, 7 Haziran sabahı Etnik Köken birliğine dayalı ırkçı siyasetin sonucu Türkiyenin ve Türklerin geleceğini belirleyecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.