1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. TARİHİN EN BÜYÜK YALANI VE YANILGISI : TÜRKLER YENİLDİ -3-
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

TARİHİN EN BÜYÜK YALANI VE YANILGISI : TÜRKLER YENİLDİ -3-

A+A-

Ülkenin Doğu ve Güneydoğu coğrafyasının tamamen Bölücü ve gerici güçlerin eline geçmesiyle beraber, bu topraklar üzerinde yapılması öngörülen ameliyat için neşteri eline alanların yine o meşum güçler olması şaşırtıcı olmamalıdır.

Kürtlerin dini İslam değil Zerdüştlüktür diyerek İslamı aşağılayan PKK'lı kadrolara karşın Abdullah Öcalan, Türklerin ve Kürtlerin İslam bayrağı altındaki birliğine vurgu yaparak bu kez dini rituellere sarılmakta bir beis görmüyor. Halbuki din başlı başına bir faktör olmasına karşın, tek başına birleştiriciliği olan bir değerler manzumesi değil.

Eğer aksi olsaydı Arap coğrafyasının hali ahvali bugünkünden farklı olurdu. Konuyu biraz daha evrenselleştirirsek Arap-İslamının olduğu her yerde vuku bulan kan, gözyaşı ve kaos olmazdı. Demekki, din başlı başına birleştirici bir kuvvete sahip değilmiş.

Geçmişte olduğu gibi bugünde; Mükemmel Arapçayla Kuran okuyan, ayetlere ve hadise sarılan, namaz kılan herkesin İslam olmadığı gibi, İslam dışında herkese hizmetle mükellef olma riski her zaman olacaktır.

Tıpkı Allah'ın dinini ve nizamını yayma ve hakim kılma yalanına sarılarak " Arap Baharı adlı " Haçlı-Emperyalist planlarına hizmet eden hariciler gibi.

 

BARIŞ YAMYAMLARI, SAVAŞ TAMTAMLARI

Barış savaşın karşıtı, aynı zamanda panzehiridir. Barışın gündeme gelmesi için öncelikle Savaş adlı bir olgunun hayatın içinde yerini alması gerekir. Savaş ise iki hasım güç arasında olur. Savaşın muhatapları  ve tarafları vardır.

Türk devleti ve Türkler çeyrek asırdan bu yana, ırkçı, bölücü ve aynı zamanda faşist bir örgütle mücadele ediyor, Kürtlerle değil. Türkler, Kürtlerin karşıtı değil özbe öz kardeşidir. PKK ise Türklerin mücadele ettiği bir terör örgütüdür. PKK Kürt orijinli bir örgüt gibi görünmesine rağmen aslında emperyalizmin emir komuta zinciri içinde kimlik bulan çok uluslu bir lejyoner örgütlenmedir.

PKK'nın siyasi ve askeri varlığının ortadan kaldırılması, Türkler için olduğu kadar Kürtler içinde yaşamsal önem arzetmektedir. Zira PKK özünde kürt düşmanı bir örgüttür. Çünkü PKK Kürtlerin bu coğrafyada Türklerle birlikte yaşama şansını ortadan kaldırmaktadır.

AKP; BDP-PKK ittifakının " Barış Süreci" adıyla topluma servis ettiği bu zamansal geçişin maddi alt yapısı oluşmamıştır. Barış'tan kasıt Türk Devletinin teslimiyetidir. Savaş ise emperyalizmin planlarına direnmenin bir cezası ve karşılığı olacaktır.

Sözde "Barış Süreci" nin en önemli ayağını oluşturması beklenen Diyarbakır'daki Nevruz Etkinliğinde Öcalan posterli, PKK flamalı ve şiddet dilinin egemen olduğu, kudurma seanslarında dağ fare doğurmuş.Sürecek

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.