Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

SÖYLEYECEKLERİM VAR

A+A-

Milli aradan sonra tekrar lige dönüyoruz.. Gençleşen A milli takımımızın İsveç karşısındaki galibiyeti elbette hoşumuza gitti.. Ama sadece o kadar.. Çünkü Türk futbolunun getirildiği noktada, hiçbirimiz bunun devamlı olacağı ve bazı şeylerin değişebileceğine inanmıyoruz.. Sporun içindekiler değil dışındakilerin yönettiği, futbolcusuyla, menejeriyle, basınıyla, federasyonuyla dibine adeta dinamit koyduğu Türk futbolundan zerre kadar umudumuzun olmadığını söylemeliyim.. 

Elbette bazı umut ışıklarının yandığı bazı yöneticilerin ve kulüplerin bu yönde çırpındığını biliyoruz.. En alttan başlayarak Türk futbolunu kurtaracak hamleler yapan kulüpleri yönetenlerin de var oluşu, hiç yoktan teselli veriyor.. Şu anda sadece bir Altınordu'yu örnek göstermek ülke futbolunun içler acısı halini ortaya koymaya yetiyor ve artıyor bile.. Alt yapıları angarya gören ve yetenekli gençleri, yanlış politikalarla, hissi davranışlarla kazanma yerine kaybeden birçok kulüp, buralara sembolik bütçe ayırarak zaten niyetini belli ediyor..

ozeksi-koseye-girecek-kongre-başliğinin-altina.png

ALT YAPIDA İYİ HABERLER VAR AMA..

Gaziantep'te bir zamanlar bu yönde Celal Doğan Türkiye'de örnek gösterilen bir hamle yapmıştı.. Altyapıya verdiği değeri taçlandırmış, hem kentimizdeki yeteneklerin, hemde kucak açılan gençlerin Türk futboluna kazandırılması sağlanmıştı.. Ama Doğan dönemiyle birlikte alt yapılar bitirilme noktasına getirildi.. Şimdi Sayın Adil Konukoğlu'nun son derece ciddi biçimde bu konuya el attığını biliyoruz.. Gaski tesislerine yapılan sahaları bu yöndeki kararlılığının işareti olarak görüyoruz.. Sayın Konukoğlu'nun Tesislerin yanısıra sistemi sağlamakla görevlendirdiği ve yetkilendirdiği isimler konusunda da titiz davranırsa, yakın gelecekte Gazişehir adı altında Türk futboluna gençler kazandıracağımızı rahatlıkla söyleyebiliriz.. 

Yeter ki doğru yönetilsin, yeter ki doğru politikalarla adım atılsın.. Şu anda idari olarak, sevk ve idarede, uygulamalarda bazı sıkıntılar yaşandığı yolunda  haberler geliyor ama bunlar mutlaka zaman içerisinde giderilebilir.. Benim bu konuda söyleyeceklerim Sayın Adil Konukoğlu'nun bahsettiğim bu konunun geçiştirecek birşey olmadığını görmesidir.. 

GAZİŞEHİR KONGRESİNE İTİRAZIM VAR

Bu arada yeri gelmişken bir şey daha söylemek istiyorum.. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Gazişehir'in genel kurulu yapıldı.. Yönetim kısmende olsa değiştirildi.. Burada bir kaç kelime etmek istiyorum.. Gazişehir'in ilk kongresi Ticaret Odası binasında yapılmıştı biliyorsunuz. Protokol dahil çok sayıda spor adamları salonu doldurmuştu. Bir heyecan yaratılmıştı adeta..

Aradan geçen kısa sürede ikinci genel kurulunda doğrusunu isterseniz çok şaşırdım.. Katılım sayısı olarak daha da büyüyeceğine, yer olarak daha geniş salonlara taşınacağına, tam tersine kimse gelmesin anlayışıyla kendi kabuğuna çekilir gibi, üyelerine bile davet yapılmadan  Gaski tesislerinde yapılmasını doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum.. Çünkü eğer Gazişehir'in bu kentin takımı olması isteniyorsa, daha geniş kesimin kucaklamasını sağlamak gerekir.. Yönetiminin de öyle.. Sporun içinde olanların sayılarının artması, resmi bir görüntüden uzaklaştırılması daha verimli olacaktır.. 

BU KENT, GAZİŞEHİR'İ GAZİANTEPSPOR GİBİ SEVEBİLMELİ

Şu bir gerçek ki, Gaziantepli sporsever ne kadar kötü yönetilirse yönetilsin, ne kadar asla haketmeyenlerin eline geçerse geçsin Gaziantepspor sevdalısıdır.. Madem zamanında yapılan tüm girişimlere rağmen açık kapalı bırakılmadığı için Gazişehir mecburiyeti doğuruldu ise, bunun için çok hassas ve farklı bir politika izlenebilirdi.. Ama olmadı.. İşte o olmayanı olur yapmak için bazı adımların iyi hesaplanarak atılması gerekirdi.. Ancak onu göremiyorum 2'nci yılda da.. Bizim işimiz gördüklerimizi, yaşadıklarımızı açık yüreklilikle dile getirip ifade edebilmek.. Bir spor adamı olarak Gaziantep şehrinin süper ligde olmayışının üzüntüsünü elbette yaşıyorum.. Bunu tüm Gaziantep iliklerine kadar hissediyor zaten.. Bu isteğimizi, beklentilerimizi Gazişehir karşılayabilir umuduyla, bu kulübümüze destek olmayı istiyoruz mutlaka.. Gaziantepspor'u kalbimizin bir köşesinde tutuyor ve asla silmeyeceğimizi söylüyoruz zaten.. Ama öyle şeyler yapılabilmeli ki bu şehirde, sadece ben değil tüm kent halkı Gazişehir'i Gaziantepspor gibi sevsin, desteklesin, sahip çıksın.. Bu yollar mutlaka açılmalıdır.. Yoksa eski Büyükşehir'den farkı kalmayabilir..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum