Bakmayın siz Gaziantep FK’nın sezonu bizlere hayal kırıklığı ile kapattırdığına. Biz Basketbol ’da özellikle Basketbol gençlerde, kadınlar futbol liginde ve kadın - erkek Hokey takımlarıyla, Voleybol'da Adamspor talihsizce sultanlar ligine çıkmasa da o heyecanı bizlere yaşattılar. Çünkü hepsi de bizleri sevindirdiler. Daha da sevineceğiz inşallah. Çünkü Gaziantep Basketbol takımımızın gençleri İstanbul’da Beşiktaş ile şampiyonluk maçı yapacak. Başkanlığını Ali Gözcü’nün yaptığı ALG kadın futbol takımımız ise İzmir’de Karagümrük ile şampiyonluk için final oynayacak. Hokeyimizin kadın ve erkek takımları Danimarka’dan iyi haberlerle dönmesini bekliyoruz. BASKETBOLDA BESLEN RUHU GERİ DÖNDÜSporda çeşitli branşlarda faaliyet gösteren kulüplerimiz yapılanmasını iyi yaptıkça, alt yapısını doğru oluşturdukça, doğru planlama ile hareket ettikçe başarı kendiliğinden geliyor zaten. Bakın Gaziantep Basketbol takımına. Büyükler çeyrek finalde şanssızlık eseri elendiler. Yaşattıkları heyecan görülmeye değerdi. Sporseverler Karataş spor salonunu hınca hınç doldurmuştu. Adeta geçmişte büyük başarılara imza atan ve heyecan kasırgası yaratan Beslenspor havası oluşmuştu. O dönemlerde Beslenspor’un başarıları hala hafızalarımızda. Hani şu ülkemize basketbolu sevdiren tv dizisi olan Beyaz Gölge vardı ya, basketbolun gençler tarafından sevilmesine sebep olan o diziden etkilenmişti gençler ve sporseverler. O filmde takımın Koçu olan Reevers hepimizin sevdiği insan oluvermişti dizi boyunca. Allah rahmet eylesin vefat etti. İşte o dizinin etkisiyle Gaziantepli sporseverler aynı heyecanı Beslenspor ile doyasıya yaşamıştı. Ne var ki sonradan Beslen firması basketboldan elini çekince Gaziantep salonda öksüz bırakılmıştı. Son dönemde istikrarlı bir çcizgi yakalayan Cengiz Şimşek’in başkanlığını yaptığı Gaziantep Basketbol takımının büyükleri ve gençleriyle o heyecanı yakaladık sayılır. 12 Haziran’da Beşiktaş ile oynayacağımız finalde alacağımız sonuç bu şehre şampiyonluk getirecektir inşallah. sayfa8-(1).jpg

ALG KADIN FUTBOL TAKIMIMIZLA GURUR DUYUYORUZNasıl da mücadele verdiler lig boyunca. Türkiye'de Gaziantep'in adını en iyi şekilde temsil ettiler. Başkanları Ali Gözcü dahil tüm sporcularına teknik heyete ve emeği geçenlere sevgilerimizi yolluyoruz. Son olarak Beşiktaş'ı hem deplasmanda hem de kendi sahasında mağlup ederek Karagümrük ile final oynamaya hak kazanan takımımızdan şampiyonluk bekliyoruz.

HOKEY KULÜBÜMÜZÜN BAŞARISINA ALKIŞ

Hokey takımımız da iyi yönetiliyor. Doğru planlama ile başarılı işler yapılıyor. Mehmet Kaplan’ın başkanlığındaki takımın başarısını takdir ediyoruz. Son olarak Danimarka’da yapılacak şampiyonada bu ülkenin erkek takımının 4 oyuncusuna vize engeli çıkarılınca maalesef geçen yıllarda kazandığı şampiyonluğu kazanamadı. Yine de hepsini tebrik ediyoruz.

ADAMSPOR'DA İYİ GİDİYOR

Gaziantep'te Voleybol'da kadınlar liginde çok iyi bir yapılanma içine giren Adamspor, Sultanlar ligini şanssız bir şekilde kaçırsa da inşallah önümüzdeki sezon hedefine ulaşacaktır. Adamspor'un Başkanı Hatice Bilginsoy ve eşi İdris Bilginsoy son derece profesyonel bir politika izliyor. Zaten Vali Davut Gül'ün dikkatini çektiği için alt yapı harekatını bu kulüp üzerinden başlattı. BEYKENTSPOR İMKANSIZLIĞA RAĞMEN FİNALE YÜKSELDİKadın futbol takımlarımızdan bir diğeri Beykentspor. 2. Ligde oynayan bu takımımız zor koşullar altında gittiği Ankara’da finali kaybederek 1.lig şansını kaçırdı. Ama buraya kadar gelmesi bile şehrimiz adına önemli görülecek bir başarı sağladı. Başkan Mehmet Yalçınkaya gerçekten çok özverili şekilde takımı yaşatmaya çalışıyor.

GAZİANTEP FK'DAN BEKLENTİLERİMİZ VAR

İşte burada dönüp dolaşıp yine Gaziantep FK’ya dönüyoruz. Kitlesel yönüyle en fazla ilgi gören futbolda şehri süper ligde temsil eden bu kulübümüz taraftarların büyük eleştirisini alan Erol Bulut ile devam kararı aldı. Olabilir saygı duymak lazım. Belki de Erol hoca ilk döneminde yaptığı hataları yapmayacaktır. Kişisel egosunu bir kenara koyacak ve herkesi kucaklayacak bir politika izleyecektir. Bekleyip göreceğiz tabii.

Bu kulübümüzde asıl sorun transfer sorunu. Mevcut kadrodan kimler gidecek kimler kalacak. Transferler nasıl yapılacak. Gönderilen futbolcudan daha alt seviyelerde oyuncu mu alınacak yoksa bir tık üstünde mi transfer yapılacak. Şimdiden söyleyeyim; şehirde sporseverlerin büyük bölümü küme düşmüş takımlardan oyuncu alınmasını istemiyor. Oysa bazen iyi oyuncular çıkıyor, kendini gösteriyor. Ama geçen sezon bu yönde büyük tepkiler yaşandı. Onun için ince elenip sık dokunmalı.

Başkan Cevdet Akınal görevine devam edecek. O da eğer geçen seneki gibi bir politika izleyecekse sporseverlerin takımdan daha çok uzaklaşmasına sebep olabilir. Cevdet Başkan mutlaka ağırlığını koymalı. Sporseverler ile arasındaki Çin seddi gibi çekilen duvarı kaldırmalı. Yerel basın ile eşit şekilde diyalog kurmalı. Teknik direktör ile ilişki seviyesini doğru yapmalı. Erol Bulut ile geçen sezonki gibi yüz göz olacaksa, takımda futbolcuların gruplaşmasını görmezden gelecekse, transferde menejerlerin etkisinde kalacaksa o zaman Gaziantep FK olarak başarılı bir sezon yakalama şansı zora girecektir.

Şimdilik kısa ve öz olarak genel bir değerlendirme yaptım. İleride elbette her takımı her kulübü ayrı ayrı ele alacak ve değerlendirme yapacağım. Şimdi ilk işimiz Gaziantep Basketbol takımımızın gençleriyle, ALG Sporun şampiyonluk maçlarına odaklanmak. İnşallah şehrimize Salonda ve yeşil sahalarda iki şampiyonluk birden gelecektir.