Son haftalara girilirken ligin altında ateşin derecesi daha da arttı. Gaziantep FK bu haftayı da puanla kapatamadı ama kazanma gibi şanslı bir maçı daha geride bıraktı. 

Kaldı 4 hafta…

Kaderi bu haftalara bağlandı. 

Şans Gaziantep FK’nın süper ligde kalmasını çok istiyor ama..

İşte burayı anlamak çok zor. Kazandığı maçı farklı mağlup olarak kapatıyorsun ancak ligin altında ışığı arayan takımlar haftayı puansız kapatırsan şans Gaziantep FK’nın kapısında bekliyordu ama futbolcularımız nasıl bir hesapiçinde ki alttakilerle arayı açmıyor, açmak mı istemiyor?

Trabzon karşısında ilk yarıda futbolun bütün güzelliğini sahaya yansıtıp çok zor pozisyonlarda iki gol bulup ev sahibine sahayı dar etmesi adeta futbol şöleni yaşattı. 

Sezonun en güzel oyunlarını sergilerken attığı gollerde jenerik görüntüsü içindeydi. İkinci yarıda her şey terse döndü. Trabzonspor soyunma odasında neler konuştu bilemiyoruz ama adeta sahada fırtına yarattı. 

Gaziantep FK ilk yarı skoruna bakıp kazandım duygusu içinde oyundan koptu, orta sahaya savunma bir garip hüviyet içinde oynadı. İlk yarıdaki muhteşem Gaziantep FK gitmiş, yerine mağlubiyet için şartlanmış bir takım ruhu ortaya çıktı. 

Trabzon istediğinden fazlasını alırken tam 4 gol ile galibiyeti hak eden taraftı. Onlarda doğrusu böyle bir sonucu beklemiyorlardı. 

800 Km yol aşıp Trabzon’a giden taraftarlarımızda destek oldular ama onlarda skor olarak şok yaşadılar. Her şeye rağmen paniğe gerek yok, bu futbolcularla Hatayspor maçına kilitlenelim, başka seçenek yok..