1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. ŞEYTANLA SON TANGO:KILAVUZU İMRALI OLANIN, BURNU KANDİL’DEN ÇIKMAZ
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

ŞEYTANLA SON TANGO:KILAVUZU İMRALI OLANIN, BURNU KANDİL’DEN ÇIKMAZ

A+A-

 

Tabandan tavana milletçe topyekün bir akıl tutunmasının yaşandığı karanlık dehlizlerden geçiyoruz. Kurallar,kaideler,yasaklar,kutsallar hak getire. Herşey ayaklar altında. Bayraklar yakılıyor,heykeller yıkılıyor,büstler parçalanıyor. Üniversiteler, at eşek ahırına dönüştürülmüş. PKKnın ele geçirdiği eğitim kurumlarında Türk kökenli öğrencilerin eğitim hakkı elinden alınmış,kurtarılmış üniversitelerde sınıflar basılıyor,hocalar dövülüyor,öğrenciler öldürülüyor. Buna karşın hükümet ‘kimsenin ideolojik görüşünden dolayı hayatını kaybetmediği bügünkü koşulları biz oluşturdukdiyebiliyor. Pişkinli mi,göz boyama mı  milletin aklı ve izamıyla alay etmek midir? Nedir,bu açıklamanın içerdiği anlam? Çözebilene aşk olsun.

Cumhuriyetin kurucu önderine ait makam-ı saadette yani cennet mekan Gazi Paşanın bizzat yaşadığı ve ebedi aleme hicret ettiği Dolmabahçe Sarayında cumhuriyet yıkıcısı PKKlı milletvekilleri ile müzakere yapılıyor. Görüşemek için seçilen mekan AKPliler eliyle Atatürkün kurduğu Cumhuriyetibirlikte yıktıkifadesinin ta kendisidir.

Bu bağlamda:Cumhuriyet devletinin imza yetkisi her ne kadar AKPye ait ise de karar mekanızmasında ki hakim güç HDP eliyle PKKnın kendisidir. AKPnın koalisyon ortağı PKKnın legal kanadını oluşturan HDP. HDPnin yumurtladıkları ise PKKnın ifade ettikleriyle zaman zaman akort bozukluğuna uğrasa da, hemen hemen aynı.

İmralıda ki kanlı örgütün eli başı ise barış elçisi rolünde.Abdullah Öcalan üzerine düşeni yaptı.diyen hükümetin başı sadece KCK ile dertte.Elbette bu durum bu kanlı satrançta iyi polisle kötü polisi oynayanların şeytaniliklerinden başka birşey değil.

İmralıda kisilah bırakınderken sözde Kürt halk önderini biplemeyen kandildeki KCK ‘bizim silah bırakmaya niyetimiz yokdiyor.

Adamlar haklı.Onların güç devşirdikleri tek kozunu elinden alırsan,adam ortada kalır.

Silahla,şiddetle,kanla,istibdatla ayakta duran bir yapıya en öenmlli kozunu bırakma çağrısı Abdullah Öcalandan dahi gelse buna dağdaki PKKlılar asla uymaycaktır.

‘Çözüm süreciya da Kürt sorununda demokratikleşme adı verilen süreç bu mana da tam bir şeytan oyunudur. Köşe kapmaca Ankara,İmralı,Kandil üçgeninde sürerken,ırkçı PKK faşizmini Türkiyeye dayatan ABD emperyalizmi bu kanlı oyunu yöneten baş aktör olduğunu da artık gizleme ihtiyacı dahi duymuyor.

Pentagon açıklama yapıyorKürtlere doğrudan silah veriyoruzBeyaz Saray emperyal çelişkiyi ortaya koyan farklı bir açıklamaya imza atıyor.silah bırakma çağrısını memnuniyetle karşılıyoruz.

Bir taraftan PKKyı silahlandırıyorsun,diğer  taraftan silah bırakma çağrısından duyduğun memnuniyeti ifade ediyorsun.

Özcesi Davutoğlundan Öcalana ,AKPden PKKya kadar herkes rolünü oynuyor. HDP-AKP koalisyonu PKK tezlerinin hayata geçirilmesiyle mükellef.

Bir tek ikna edilmesi gereken taraf Türk Milleti.13 yıldan bu yana, yanlış bir teşhis ile tedavi edilmeye çalışılan,hapla, iğneyle iyice manyatılan milet içinde bulunduğu derin hipnozun etkisiyle üç maymunu oynamaya devam ediyor.

Anadolu yeni bir Kurtuluş Savaşı sürecine giden bir ateş çemberinin içinde kaçınılmaz kaderini yaşayacağı zamana doğru hızla ilerliyor.

 

Son kelam:Kimse kusura bakmasın.Orta da direnecek millet yoksa,savunulacak vatanda olmayacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.