1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. KÜRDİSTAN TÜRKLERE MEZAR MI OLACAK ?
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

KÜRDİSTAN TÜRKLERE MEZAR MI OLACAK ?

A+A-

Türkiyede Kürdistan diye bir yer var mı ? Varsa orada yaşayan Türklerin durumu ne olacak ? Bu soruların cevabı Karstan verildi. Kürdistan Türklere mezar olacak .

HDPnin seçim zaferinden sonra Karsta yaşananlar giderek bir asayiş sorunu haline gelen karşı algının nelere mal olacağı üç aşağı, beş yukarı meydanda.

Antalyada toplu taşıma araçlarına saldıran PKKlılar araçları durdurup kimlik kontrolü yapıyor. HDPnin zaferine barış kazandı diyenler Karsta ve Antalyada yaşanan olayları nasıl izah edecekler ?

Gaziantepte üç ayrı mahallede ev ve iş yerlerine yapılan saldırılar neyin habercisi ? Biz artık Türkiye partisiyiz. Verilen her ödünç oy bizim için değerli. Onları mahçup etmeyeceğiz. Ortak yaşam kültürümüzü birlikte geliştireceğiz diyenlere ve onların değirmenine su taşıyanlara ithaf olunur. Selcan TAŞÇInın Yeniçağ gazetesinde yazdıklarını birlikte okuyalım ve bilelim ki, cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla örülüdür.   

KARS, PİMİ ÇEKİLMİŞ BOMBA GİBİ

Ajanslardan şöyle geçmişti:

- HDP, barajı geçerek 3 milletvekilliğinden 2sini kazandığı Karsta seçim zaferini Türk bayraklarıyla kutladı...

Bir de şu vardı:

- Karsta HDPliler seçim başarısını Fransız gözlemcilerle halay çekerek kutladı...

* * *

Karstan arayan -hali hazırda bir kamu kurumunda yönetici- okurumuz anlattı sonrasında daha neler yaşandığını:

- İki gündür  “Kürdistan, Türklere mezar olacak”  naraları atılıyor sokaklarda... Elimiz kolumuz bağlı bu tehdidi  “dinlemeye”,  “sineye çekmeye” mahkûm edildik. Belli bir saate kadar her şey normaldi. Seçim sonuçları netleşmeye başladığında, Emniyet mensupları ilk iş MHP il binası önündeki, çoğunluğu gençlerden oluşan 500-600 kişilik grubu dağıttı. Onlar dağılana kadar HDPliler sadece araçlarının kornalarına basıyorlardı. Gece 3ten itibaren işin rengi değişti; binlerce insan “Kürdistan, Türklere mezar olacak” diye bağırarak sokağa döküldü. Ertesi gün de böyle devam etti. Jandarma lojmanlarının önüne gelip askere ağza alınmayacak küfürler ettiler... Bahçede oturan çocuklar vardı; onlara hakaret ettiler. Asker aileleri  “olay çıkmasın diye(!)”  çocuklarını içeri soktular. HDPliler, 7 Haziran gecesinden bu yana hem Karsta yaşayan Türkleri hem de kamu görevlilerini tahrik etmek için her yolu deniyorlar...

 “Ya bunun tersi olsaydı...”  diye soruyor okurumuz;

-  Öyle binlerce kişi değil, iki genç çıkıp da  “Türkiye, Kürtlere mezar olacak”  deseydi, ta ABDden duyulmaz mıydı? Dünya ayağa kalkmaz mıydı? New York Timesa manşet olmaz mıydı? Biz evimizde, kapımıza dayanan HDPli gruplarca  “mezar”la tehdit edilirken nasıl oluyor da hiç kimse duymuyor bunu? İftira değil, ortalığı karıştırmak, germek için uydurulmuş şeyler değil; isteyen buradaki yerel gazetecilerden temin edebilirler bu katliam çığlıklarını; hepsinin görüntüsü var. Kanıtlı. Nasıl oluyor da günlerdir, evimizde kapımıza dayanıp bizi  “mezar”la tehdit eden bu insanların  “meşruiyet” kazanmasına övgüler düzülebiliyor televizyonlarda. Uğradığımız bu baskı yok sayılınca gerilmemiş mi oluyor Türkiye? Davulun sesi uzaktan demokrasi, barış, kardeşlik, uzlaşma gibi duyuluyor olabilir ama biz burada, teröristlerin insafına(!) terk edilmiş olduğumuzu gördükçe, kıtır kıtır doğrasalar bir polis de çıkıp  “dur” demeyecek kaygısına yol açan tecrübeler yaşadıkça, inanın daha çok geriliyoruz, daha çok ayrışıyoruz...”

* * *

Ben görevimi yapıp aktarıyorum; umarım “yetkililer” diye var saydığımız zevat da yapar da...

 

Neyse düşünmesi bile korkunç...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.