Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

KATİL KİM?

A+A-

Ya puslu hava, ya yüksek gerilim hattı, ya PKK belası. Ya da senaristi, yönetmeni, ucuz figüranı derken, büyük Ortadoğu Projesini oluşturan yedi başlı ejderha.

Türk Ordusu sayısı ve cephe hattı belli olmayan bir satıhta emperyalizme ve onun işbirlikçilerine karşı her yeni gün yeni destanlar yazmaya devam ediyor. Bu mücadele bütün bir vatan sathında olduğu kadar milli sınırların dışında da sürüyor.

Kayıtlara yüksek gerilim hattına takılan helikopter kazası olarak geçen Şenoba faciası neleri işaret ediyor?

Tuğgeneral'den, Albaylara, Yarbay’dan, Binbaşı ve Yüzbaşı ve en nihayet uzman askerlere kadar emir komuta zinciri içindeki 13 kahraman.

Böylesi namüsait bir ortamda, her askerin kat be kat değer ve anlam kazandığı bir dönemde, bu kadar yetişmiş, kalifiye ve üst rütbedeki askeri tek bir helikopterde toplamak ne kadar doğru?

Düşmanın ve bozguncuların her yerde gözü ve kulağının var olduğu, anlık istihbarat dahil olmak üzere, uydu takip sistemiyle izlenme olasılığına karşın bu ihtiyatsızlık yüksek perdeden nasıl karşılık bulmuştur?

Aydoğan paşaların, Songül Yarbayların ve 1984’ten bu yana vatan için toprağa düşen isimsiz kahramanların katilleri kim ya da kimler?

Türk Devleti artık PKK ya da DEAŞ adlı terör örgütleriyle değil topyekün Emperyal Batıyla savaştığını bilmek zorunda. Dün PKK üniforması içindeki çok uluslu Haçlı-Emperyalist askeri varlığıyla mücadele eden Türkiye, bugün Amerikan üniforması içindeki ecnebi çakal sürülerinin PKK amblemli alaniyetiyle karşı karşıyadır.

Son bir haftada PKK-YPG’ye 70 tır dolusu silah, mühimmat ve askeri teçhizat taşıyan ABD’nin, 3 haftada ağır silah yardımıda dahil olmak üzere PKK-YPG’ye taşıdığı 218 Tır dolusu askeri malzeme Şenoba'daki katillerin kim ya da kimler olduğunu ortaya koymuyor mu?

Türk devleti Aydoğan Paşa’nın ve Songül Yarbay’ın şahsında binlerce şehidine borçlu olduğunu unutmamalı. Akıl ve cesareti birleştirerek gereğini, gerektiği zamanda yerine getirmelidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.