Süper lige adım attığımız sezon İstanbul’da bu mutluluğu yaşamıştık. Şimdi adres yine İstanbul, bu kezde 1. Lige düşmeye Süper Ligde kaldığımızın sevincini, mutluluğunu şampiyonluk olmuş gibi yaşadık. 

Kısaca ligde kalmamız İstanbul Hatırası olarak hafızalarımıza işliyordu. Kördüğüm olmuştu son haftada düşme potası. Adaylar Konya, Hatal, Ankaragücü ve Gaziantep FK olurken her takım için düşme senaryoları yapılıyordu. Şampiyonluk içinde aynı varsayımlar söz konusuydu. 

Ve Gaziantep FK kurtulması zor denilen bu çukurdan sıyrılıp çıktı, hemde ligi 44 puanla 11. Sırada tamamlayıp bu sevinç tablosunu taraftarına yaşatıyordu. 

Şampiyonluk Galatasaray’ın olurken haftalar önce düşmesi zor gözüken Ankaragücü 1. Lige yolcu oluyordu. Önemli olan kimin düşmesi değil, Gaziantep FK nasıl ligde kalmasıydı. 

Küme düşen Pendikspor’un konuğu olmuş bir beraberlik diğer takımların ne olacağı önemli olmadan ligde kalacaktı. Görüntü böyleydi ancak Gaziantep FK Pendikspor’u kendini destekleyen bir avuç taraftarı önünde 1-0 mağlup ediyor, maç bitimi ile mutluluk sevincini taraftarı ile yaşıyordu. 

Rakip düşmüş ama prestiji için oyunda ağırlığını hakemin düdüğü başlatıyordu. Net pozisyonlarda buldu ancak 33. Dakikada Ogün kurtuluş golünü atıyor, bu gol maçın skoru oluyordu. Rakip şuursuz olsa gol için baskı kurdu, Nita ve savunma iyi mücadele verdiler. 

Gözümüz sahada, kuşağımız diğer takımların sonuçlarındaydı. Konyaspor düştü hesabı yaparken, Trabzon’dan gelen skor Ankaragücünü düşürüyordu. Tehlikeli bir sezonu geride bıraktık. Ama son haftalarda şansın yanımızda olduğunu söylemek gerek.