1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ SAHİPSİZ Mİ?
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ SAHİPSİZ Mİ?

A+A-

Her üniversite ilim ve irfanın ihtişamlı parlaklığını ve yaşamsal önemini sonsuza kadar muhafaza edecek olan meşaleleridir.

Bir diğer anlamıyla da üniversiteler konuşlandıkları şehirlerin ülkeye açılan pencereleridir. Üniversiteler bir aynadır. Üniversite ne ise bulunduğu şehir de o dur.

Konum itibariyle şehir içinde üniversitelerimiz olduğu gibi daha tali coğrafyalarda konumlanan üniversitelerimiz de var.

Bunlardan biri de şehir dışı sayılabilecek konumda ve Oğuzeli yolu üzerinde bulunan HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ.

Konumuz üniversitenin akademik işleyişi, yeterliliği, eksikleri ya da fazlalıkları değil.

Bir süreden beri sıkça duymaya başladığımız ve yüksek perdeden dile getirilen, tacize varan ısrarlı sataşma vakaları.

Bizzat mekanıma gelen ve aynı üniversite de bir kız öğrenci babası olarak duyduğu ortak kaygıları paylaşan bir hemşerimizin feryadını köşeme taşıma sorumluluğunu hissettim.

Havanın karardığı bir kız öğrenci için geç vakit sayılacak bir zamanda okuldan ayrılmak durumunda olan öğrencilerin çıkış vaktini takip eden ve arabalarıyla okul önüne gelenlerin tacize varan ısrarla ‘ sizi gideceğiniz yere biz götürelim. ‘ teklifleri karşısında korkarak ve ağlayarak yeniden okula dönen kız öğrencilerin varlığından bahsetti.

Aynı ısrarlı ve sözlü tacize bizzat kendi kızının da uğradığını belirten baba haliyle endişeli.

Benzer  vakaların bazı şehirlerde de yaşandığı malum. Kütahyada başvurmadığı mercii kalmayan ve bir sonuç alamayan kız öğrencilerin sonunda yolu trafiğe kapatarak soruna çözüm arayan eylemleri hala hafızalarımızda.

Hala vakit varken ve sözlü tacizler yerini fiziki tacizlere bırakacak cesareti kazanamadan, HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ yöneticileri başta olmak üzere, GAZİANTEP VALİLİĞİni ve GAZİANTEP EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜnü göreve davet ediyoruz.

Gaziantep adının Dumlupınar Üniversitesinde yaşanan hadiselerde olduğu gibi benzer bir vakayla adının bütün bir Türkiyeye ifşa edilmesini istemiyorsanız görevinizi derhal kaydıyla yerine getiriniz.

 

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz öğrenci kardeşlerimizi it-kopuk tayfasının merhametine terk etmeyeceğinizi ve öğrencilerin psikolojik dengelerinin bozulmaması için gereken tedbirleri alacağınızı bekliyor ve konunun takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.