1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. GAZİANTEPSPOR NEREYE KOŞUYOR
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

GAZİANTEPSPOR NEREYE KOŞUYOR

A+A-

Bir zamanlar bütün futbolcuların gelmek ve formasını giymek için yaraştığı bir kulüptü Gaziantepspor.

Çünkü Gaziantepspor bir okul, aynı zamanda daha büyük kulüplere sıçramak, hatta futbolcularına  Avrupa yolunu açan ciddi ve ehil bir değerler toplamıydı.

Türk futbolu için büyük ve ara istasyon kimliği taşıyan Gaziantepspor, bitti denilen gözden çıkarılan bir çok futbolcuyu, tekrar Türk Futboluna kazandırmıştı.

Elvir Boliç, Fatih Tekke, Oktay Derelioğlu, ve adını anımsamakta güçlük çektiğimiz daha bir çok isim gibi.

Peki bugün Gaziantepspor hangi konumda?

Futboluyla, idari yapısıyla, kadrosuyla Türkiye'nin en büyük sanayi şehirlerinden biri olmanın haklı gururuyla şahlanması gereken konumundan giderek uzaklaşan ve sıradanlaşan bir yapıya doğru hızla ilerleyen bir hüviyete sahip.

Gaziantepspor dışında bütün süper lig takımları flaş transferlerle kadrosunu güçlendirip, yeni takviyelerle gelecek sezona hazırlanırken.

Bir tek Gaziantepspor suskunları oynuyor.

Mevcut kadrosundan kayıplar veren, ancak bu kayıplarını karşı transferlerle takviye edemeyen bu genel görüntü.

Bu kez , takımlarında kendine yer  bulamayan, gözden çıkarılmış, disiplin cezası almış yada ortada kalmış futbolcuları tünediği bir ağaca dönüştürülmek istenen Gaziantepspor, aynı zamanda düşündürmeye devam ediyor.

Gekas ve Sercan'ın trasfer haberleriyle yaratılan heyecan kısa sürdü.

Her iki futbolcu da tercihlerini Gaziantepspor'dan yana kullanmadı.

Hele hele Sercan'ın Şanlıurfaspor'u Gaziantepspor'a tercih etmesinin bu şehre ve Gaziantepspor'u yönetenlere taşıdığı mesajın iyi okunması gerektiği kanaatindeyim.

Bu tranferde Çalışma Bakanı Faruk Çelik'in ayrıca bir faktör olması ve Hükümetin itelemesiyle Şanlıurfaspor'un süper lig'e terfi ettirilmesi için oluşturulan alt yapı elbette ayrı bir tartışma konusu.

Ancak Gaziantepspor için buz dağının görünen kısmı ile giderek derinleşen çatlağın yansıdığı umumi manzaranın dışarıdan daha iyi göründüğü muhakkak.

Bir kardeşler şirketi haline getirilen Gaziantepspor'un giderek istikrardan uzaklaşan yapısı, kurumsal kimliğin kişilerle karşılık bulması, kendi taraftar kitlesinin dahi umudunu kestiği bir takım hüviyeti, herkesle kavgalı idari anlayış analistler tarafından daha iyi tespit ediliyor olmalı ki.

Eldeki mevcutlar kısa vadede Gaziantepspor'dan kopmanın yollarını ararken, Gaziantepspor'a getirmek üzere taliplisi olduklarınız ise sizi değil, başkalarını tercih ediyor.

Şimdi hiçbir Süper Lig kulübünde bir benzeri olmayan bu yapıyı ısrarla savunan ve takımı yönettiğini zannedenlere sormak durumundayız.

Başını avuçlarınızın içine alıp, bir kere değil, birkaç kere düşünmeniz gereken o zaman hala gelmedi mi? 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.