Maçtan 3 gün önce, teknik direktörlüğe Güvenç Kurtar'ın geleceği söylentilerini sokaktaki adam duyuyorsa, basın bu ismi telaffuz ediyorsa, bunu futbolcuların ve teknik direktör Mehmet Şaha'ın duymaması, bilmemesi mümkün mü ?
Elbetteki "hayır" demeliyim...
Zaten Büyükşehir öyle bir havada ki, futbolcularını tanıyabilene aşkolsun... Dün sakatlanıp çıkan Serdar ile biraz çabalayan Süleyman hariç, diger futbolcuların sergilediği oyunla değil 2. lig A kategorisini, vallahi 3. ligde bile oynaması imkansızdı...
Buna rağmen Sebat'ın dengesiz yakalanan defansında pozisyon bulabildiler. Hele ikinci yarının başlarında Ömer'in bulduğu ama biraz acemilikten, biraz heyecan biraz da yetersizlikten kaynaklanan vuruşları Sebatspor için, şükür duası kadar etkiliydi.
Dünkü maçta Akçaabat Sebatspor'un Gaziantep'e gelene kadarki yaşadığı ekonomik sıkıntı, futbolcuları olumsuz etkileyeceğine, sanki bir dava adına verilen savaş görüntüsüne bürünmüştü. Tecrübenin ağır bastığı sahaya yayılış, daha maçın ilk başlarında Büyükşehir kalesine özellikle iki kanattan ataklar geliştirme ve pozisyon üretme, Sebat için olumlu göstergelerdi.
Büyükşehir ise tam bir acemiler mangası gibiydi. Ümit Oza'ın verdiği nefis pasta Büyükşehir kalecisinin kapattığı köşeye iyi vuran Emre'nin attığı golün getirdiği şoktan silkiniş 4 dakika sürdü. Tuna'nın akıl dolu ön direğe göğüs hizasından yolladığı top Sebat defansını aldatınca Serdar eğilerek kafa ile durumu 1-1 yaptı.
Aslında ikinci yarıda durum biraz değişir gibi oldu ama, beraberliğe razı görünüme giren ve oyunu ağırlaştıran Sebatspor, ender geliştirdiği atakta galibiyet golünü bulunca, Gaziantep'ten altın değerinde 3 değil, tam 6 puan almış kadar kazançlı çıktı.
Çok az hatayla maç yöneten v edüdük çalan hakemin baba şefkatiyle yaklaşıp kart yerine uyarıda bulunmayı tercih ettiği maçta, Sebatspor'da tüm futbolcular olağanüstü gayret gösterdi. Büyükşehir'de Süleyman elinden geleni yaptı, Serdar sakatlanana kadar en iyisiydi. Veysel, Hasan, Osman, Sezgin ve Bilal'in bu kadar kötü oynadığı takımda Ali Kemal yeterli performanstan uzak görüntü sergiledi.
Çok zorlu gözüken bir deplasmandan 3 puan alan Akçaabat Sebatspor, derin bir nefes alarak Gaziantep'ten ayrılırken, Büyükşehir Belediyespor'u kendi kendine kaynattığı kazanın içine iyice atıverdi.