Ve Süper Ligde son hafta şampiyona olacak ve düşecek son takım için son nefesteyiz.  Herkes kendi takımının çıkarına göre düşeni belirliyor, kendini ligde tutuyor, sonuçlara göre düşeni belirliyorlar. 

Konyaspor, Hatayspor, Ankaragücü ve Gaziantep Fk son düşen takım olmamak için Pazar günü akşam hayati 90 dakika yaşayacaklar. 

Dört takım arasında en şanslısı ve Gaziantep FK, Pendikspor karşısında alacağı beraberlik kendini ligde tutmuş olacak. Diğer takımların alacağı sonuç kendisini etkilemeyecek. 

Son hafta son nefes böyle zorlu bir sınav bekliyor kümede kalmaya çalışan takımları.

Gaziantep FK ve Hatayspor ligde kalma ihtimali çok fazla ancak Konya ve Ankaragücü için zor bir 90 dakika, heyecan onları bekliyor. 

Şampiyonan büyük adayı Galatasaray Konya’da kendisi için oynayacak. Alacağı bir puan şampiyonluk yapacak, böyle zor bir sınav Konya için. Ankaragücü’de deplasmanda Trabzonspor’a karşı galibiyet hesabı yapıyor ancak Karadeniz ekibi kendi çizgisini korumaya çalışacak, pis kokuya meydan vermeyecek. Diğer takımları düşünmüyoruz, şimdi İstanbul’da Pendikspor’dan puan-puanlar koparıp süper ligde kalacağımıza inanıyoruz.

İstanbul Başakşehir stadında Hatayspor’u finalde mağlup edin süper lige adımızı yazdırmıştık, şimdi de Süper Ligde kaldığımızın sevincini yaşayacağız. İstanbul şans getirsin.