Sezonu sıkıntılı ama mutlu sonla bitiren Gaziantep FK şimdi yaşananlardan fazlaca ders almış, sağlam temel oluşturma çabasında. 

Maç kazanmada zorlanan Kalyon’da sürpriz puanlar kaptırınca favori olduğu maçlarda yara almıştı. Bazı futbolcuların zor geçitte disiplin dışına çıkması, sorunlar yaratmasının sancısı sahaya fazlası ile yansıdı. 

Maddi sıkıntılar yaşanmadı değil, Sumudica’nın takımı oynatmaya gücü yetmediği maçlar oldu, gidiyor ve yerine Selçuk İnan geliyordu. Elinde sihirli değnek yoktu, zorlanmalar başlamış, küme düşmeyi iyice hissediyordu. Yönetim ve Başkan Memik Yılmaz yanında şehri yönetenler işi oluşuna bırakmadı maddi sorun için iyi bir yardımlaşma örneği sergilediler. İşte bu birlik, beraberlik, yardımlaşma son haftalara damgasını vururken sürprizleri aşıp süper ligde kalmayı başardı. Şimdi bu yaşananlardan iyi bir ders çıkarıldı. İyi bir kadro oluşması için düğmeye basıldı.Selçuk İnan ile görüşme oldu, olumlu da geçti, şimdilik kalacak mesajı alındı. Kadroda gidecekler, kalacaklar belirlenmeye çalışılıyor. 

Önemlisi de transferde doğru isimleri kadroya katabilmek. Kiralık olarak oynayan, şimdi ülkesine dönen Kaleci Nita için oldukça ısrarlı haklı olarak. Sorescu’nun içinde aynı ilk gideceklerde belirlenmeye başladı. Takımın iskeleti olan Papy, Markovic, Jevtovic, Badji ve Morais..