İnce çizgi

Yarın Sakarya'da çıplak gözle izleyeceğimiz karşılaşma her iki takım için de farklı anlam taşıyor. Tabi bizi ilgilendiren tarafı Gaziantepspor... Ev sahibi Sakaryaspor 5 aydan beri sahasında galip gelemiyor. Buna dış maçlarını da eklerseniz yaklaşık 12 maçtan beri galibiyet yüzü görmeyen bir takım konumunda.
Zaten bu nedenledir ki ligin tabanına demir atmış bir takım... Aslında Vestel olayı olmasa ümitleri iyice bitecek noktaya gelecekti.
Ama şimdi o maçtan hükmen galibiyet hesabı ümitlerini devam ettirmelerini sağlayacak...
İşte bu ortamda Gaziantepspor karşısına çıkıyorlar...!
Bunlar göz önüne bulundurulduğunda aslında Gaziantepspor'un işi zor değil, tam aksine kolay gözüküyor... Çünkü stres yaşayacak takım Sakaryaspor... Kafasında netleşmeyen Vestel maç sonucu, bir soru işareti gibi Gaziantepspor maçında beyinleri meşgul edecek.
Eğer kırmızı-siyahlı takım seyircisiz yakaladığı rakibine karşı taktiksel anlamda hata yapmazsa maçı rahatlıkla kazanabilir.
Buna yarın Sakarya'da şahit olacağız.. Tribünde ben, saha içinde Eyup Özkan yeşil çimlerde ne olup bitiyorsa sizlere anlatacağız. Ayrıca saha dışında ne oluyorsa bunları da her zaman olduğu gibi sadece bizden öğreneceksiniz...
Maç öncesi duruma baktığınızda, Sakarya'yı kadro ve şu ana kadar oynadığı maçlarda aldığı sonuçlar olarak ele alırsak, Gaziantepspor'un yenmesi gerekiyor...
Yalnız şunu da unutmamak gerekli...
Sakarya ligin dibinde ama futbol olarak sahada Gaziantepspor'dan daha iyi bir görüntü sergiliyor...
İşte buna takılıyorum...
Çünkü Gaziantepspor iyi oynamasa da kazanabiliyor...
Sakarya ise iyi oynasa da kaybediyor...
Bakalım yarın ne olacak...
Biz korkulu rüya görmek istemiyoruz...
Ayrıca Sakarya'yı ümitlendirip baş belası yapmak, son derece sakıncalı ve tehlikeli...
Gaziantepspor yarın hem kendisi için hem de ligde alt sıralarda bulunan takımlar için bu maçı kazanmalı...
Aksi takdirde ortalık karışır...
Aman Dikkat!...