Muharrem Türkoğlu

Muharrem Türkoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Neyin derneği

A+A-

Gaziantepspora gönül vermiş taraftarların sesi olmak adına kurulan Gaziantepspor Taraftarlar Derneği geçen gün sözde bir kongre yapmış. Süper ligde mücadele eden Gaziantepsporun binlerce taraftarları olmasına rağmen yapılan son olağan kongreye sadece 21 kişi iştirak ederek seçimlerini yaptı.

Bir derneğin kongresi yapılırken önce o derneğe üye olanlar ya gazete ilanıyla, ya telefon mesajı veya aranarak yada davetiye gönderilerek çağrı yapılır. Ne yazık ki bunların yapılmadığı sadece biz bize çalalım biz bize oynayalım zihniyetiyle yapılan bir kongre olduğu bilgisini aldık.

Aslında bu bilgileri almaya da gerek yok. Çünkü hali hazırda dernek başkanlığına seçilen ve yıllardır başkanlığını yapan arkadaş bir siyasi partide de aktif görev yapıyor ve o partinin yıllarca “küçük olsun benim olsun” zihniyetini kafasına iyice yerleştirmiş ki kendi derneğinin kongresini de bir kaç kişi ile yaparak ‘karşıma aday çıkmasın, sadece ben ve arkadaşlarım aday olalım bu şehirde bir etiketimiz olsun o da taraftarlar derneği adı altında olsun düşüncesiyle bir kongre yapmış.

Oysa ki bu dernek bir zamanlar yaptığı kongrelerde salonu hınca hınç doldurur tek listeyle dahi yapılmış olsa büyük bir heyecan yaşanırdı. Getirdikleri nokta ise ortada ve o güzelim dernek amacının dışına çıkartılarak sadece tabela derneği olma özelliğinin dışında bir anlam taşımıyor.

Merak ediyorum, acaba 36 ay görev yaptıkları derneğin kongresinde 3 tane faaliyeti arka arkaya sayabildiler mi. Zira Gaziantepsporun maçlarında taraftarların içinde takımlarını desteklemeleri gereken bu yöneticiler ne yazık ki protokol tribününde bacak bacak üstüne atıp hava atmayı bir nimetten sayıyorlar.

Yine merak ettim o kongreye davet edilmesi gereken ama hiçbir şekilde aranma tenezzülünde bulunulmayan o kadar spor adamı varmış ki. Başta Gaziantepspor Taraftarlar Derneğinin kurucu başkanı Sayın Necati Kanalıcı, en zor dönemlerde sağlığından olmak pahasına maddi manevi bu derneğe çok katkılar sunan Cahit Kalkanı, yine dernek başkanlığı yapan Ramiz Camcıoğlunu ASKF ve TÜFAD dernek başkanlarını biraz zahmet edipte kongreye davet etme tenezzülünde bulunmayan sözde yöneticiler ne Gaziantepspora ne de taraftarlarına hizmet edemezler.

Gaziantepspor taraftarları takımları adına son derece önem taşıyan Rizespor deplasmanı dönüşü mahsur kaldıklarında bu dernek ne yapabildi? Bir taraftar kulüp yöneticisi tarafından tribünde dayak yerken küçücük bir demeç vererek sınırlı kalmakla yetindi ilerisine gidemedi.

Bu dernek asla kulüp ile taraftar arasında köprü vazifesini yerine getiremedi. Bu şehirde sadece etiket olma adına dernek ismi kullanıldı, Kamil Ocak stadyumuna asılan tabelanın dışında bir varlık gösterilemedi. Dolayısıyla aktif olması gereken Gaziantepspor Taraftarlar Derneği tabela derneğinin ötesine gidemedi.

Son olarak, bende bu derneğin üyesi ve spor muhabiri olmama rağmen hiçbir şekilde kongreye davet edilmedim. Ben o derneğe o kadar hizmet ettim ama harcadığım o emeklerimi mevcut yöneticilere asla helal etmiyorum. Küçük olsun benim olsun zihniyetiyle bu derneği kullanarak küçük düşürenleri esefle kınıyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.