Milli maç arası, seçim molası derken iki haftalık aranın ardından hafta içi mesaisinde Alanyaspor’u evinde konuk eden Gaziantep F.K tam bir facia yaşadı.
Sezonun ilk yarısında deplasmanda 3 golle mağlup ettiği Alanyaspor’a rövanşı bu defa farklı mağlup olarak veren Kırmızı – Siyahlı ekip sahada futbol adına zerre kadar varlık gösteremedi. Maça o kadar berbat başladılar ki Akdeniz temsilcisi elini kolunu sallaya salaya geldi golünü buldu. Taraftarları önünde biraz kıpırdar diye beklediğimiz Gaziantep F.K kalesinde gördüğü golün adından saçma sapan futbolunu sergilemeye devam etti. Buna istinaden konuk ekip atak üstüne atak geliştirirken ilk yarım saatte farkı ikiye çıkarttı. Bu noktada demoralize olan futbolculara birde taraftarlardan protesto tepkisi gelince hem tribünler hem de taraftarlar el birliği ile misafirinin ekmeğine yağı çalmış oldular.

Üstüne üstlük kenar yönetiminin acemiliği buna eklenince Alanyaspor belki de sezonun en rahat galibiyetini elde ederek evine döndü. Teknik ekip ve futbolcuların yetersizliği karşısında iyi ve kötü günlerde şartlar ne olursa olsun takımlarına destek vermesi gereken taraftarların kendi futbolcularını protesto etmek rakibin işini kolaylaştırmaktan başka bir şey değildir. Gelen tepkiler üzerine Ertuğrul’un çıkma isteğine 4 dakika daha bekleyip devre arasında motive etmek yerine hemen oyundan alan bir teknik direktör de ne derece acemi olduğunu kanıtlamış oldu.

Maçın ikinci yarısında takım arkadaşları adına mücadele edip tribünlere inat maçı koparalım düşüncesi taşıması gereken futbolcular ise bu yarıda daha da berbat bir oyun sergiledi. Defansın ne topu karşılama, orta sahanın ne oyunu yönlendirme kanatlar ve forvet hattının da skoru değiştirebilme adına en ufak çabasını göremedik.

Mağlubiyeti kabullenmiş görüntüsü içerisinde olan Kırmızı – Siyahlı futbolcular yavaş yavaş bu takımın küme yolculuğunu sürdürmeye devam ediyorlar. Önümüzde ki Cumartesi günü başkent deplasmanında sahne alacak olan Gaziantep F.K bu oyun mantalitesi ile ne gol atabilir ne de puan alabilir. Göz göre göre bu takımı birinci lige taşıma hazırlığında olan bu oluşum ne yazık ki aldıkları paraların bir tek kuruşunu dahi hak etmiyor. 
Sezon başı yapılanmasında menajerlerin oyuncağı haline gelen temsilcimizde gelinenen acı gerçekler artık iyice gün yüzüne çıkmaya başladı. Yönetimin beceriksizliği şehrin kaderini etkileyecek ne yazık ki bu gerçekler de artık netlik kazanmaya başladı. Alanyaspor karşısında elde edilen farklı mağlubiyetin mimarları arasında başta yönetim olmak üzere teknik ekip ve futbolcuların yanına bir de taraftarlar yer aldı. Bu oyun anlayışı ve bu düşüncelerle Gaziantep F.K’nın ligde kalması imkansız.