Gaziantep F.K hem kendisi hem de rakibi adına son derece önemli olan zorlu bir mücadele de Sivasspor’a konuk oldu. 

Küme hattını yakından ilgilendiren ve alt sıralardan uzaklaşma adına alınacak her puanın altın değerinde olduğu zorlu mücadelede süper lig kalitesine yakışan heyecan yaşandı. 

Teknik direktör Marius Sumudica Fenerbahçe maçında görev verdiği Arda Kızıldağ yerine Ertuğrul Ersoy’a, Furkan Soyalp yerine Marko Jevtovic ve Lazar Markovic yerine ise yeni transfer Deian Sorescu’yu tercih etti. Bir diğer yeni transfer Bryan Acosta ise yedek kulübesinde tercih edilen isim oldu. Klasik 5 – 4 – 1 formasyonu Sivas deplasmanında da uygulanmaya çalışıldı. 

Gaziantep F.K maça öyle dağınık başladı ki Ertuğrul’un basit hatasına M’Bakata eşlik edince erken golü kalesinde gördü. Hatalar zinciri Ogün Özçiçek ile devam ederken ilk çeyrekte bir anda fark ikiye çıkınca moraller alt üst oldu. Ancak ikinci çeyreğe girerken ev sahibi ekibin defans oyuncusu Appindangoye’ye yapılan baskıda Alexandru Maxim’in çaldığı topu vatandaşı Denıs Dragus filelere gçmderirken hem farkı bire indirdi hem de direncin artmasına neden oldu. Bu golün sonrasında rakip alanda kurulan baskıda kaptan Papy Djilobodji geri dönüşün skorun belirlerken bu defa morali bozulan taraf Sivasspor oldu. Aslında biraz daha dikkatli olunsa ve bencillik olmazsa devreye önde girmemek elde değildi. Mücadelenin ikinci yarısına yine baskı kurarak başlayan Kırmızı – Siyahlı temsilcimizde özelikle 67 ve 69’uncu dakikalarda yüzde yüzlük pozisyonlar değerlendirilse zorlu deplasmandan rahat bir galibiyet elde edilirdi ancak hem stres hem de bi ran önce öne geçme çabaları size istediğinizi yaptıramıyor. 

Alexandru Maxim’den sezon başından bu yana sabırla beklediğimiz performans Sivasspor maçında ki gibi olmasıydı. Etkili oynadığı zaman ne kadar tehlikeli olduğunu ve skora doğrudan katkı yapabileceğini gösterdi. Gördüğü kırmızı kart ise hırsının kurbanı olmasına neden oldu. Yeni transfer Deian Sorescu orta alanın dörtlü bloğunun en sağında hem kanat görevini de sütlenirken takım direncinin artması dikkat çekti. Maçın ardından çıkan istatistiklere baktığımız zaman topla oynama, ikili mücadele, pas arası, hava topu, pas organizasyonu, uzun pas isabeti rakip yarı alanda ki pas isabeti, orta isabeti, savunma ve hücumda ki ikili mücadelelerde Gaziantep F.K’nın üstünlüğü ortaya çıkarken aslında elde edilen bir puandan ziyade kaçan iki puan üzüntü oldu. Tabi ki diğer taraftan bakıldığında da iki farklı geriye düşüldükten sonra eşitliği yakalamak ve uzatma süresini de dahil edersek son 18 dakika 10 kişi mücadelenin ardından zorlu Sivas deplasmanından bir puanı alarak gelmekte Gaziantep F.K adına kazanç demektir. Hafta içi mücadelesinde Kırmızı – Siyahlı temsilcimiz ligde ki bir diğer esas rakipleri arasında yer alan Konyaspor karşısında galip gelmesi durumunda tehlike bölgesinden uzaklaşma adına son derece önem arz ediyor.