Pazar günü Adana stadında görmek istediğimiz güzellikleri yaşadık. Takımına sarılan taraftarlarımız futbolculara can suyu oldular. 

Futbolcularımız da yüreğini ortaya koyup bir değil, ikişer kişilik oynadılar. Oyunu çirkinleştirmeden, futbol adına yapılması gerekenleri yaptılar. Süper lig tarihinde en farklı galibiyeti alırken, ‘ben bu ligden düşmem’ mesajını da veriyordu. 

Takım ruhunu Adana’da yakaladık, bu seriyi Cumartesi günü Kalyon’a taşımalıyız, o yapı yok değil. Söylemeden geçemeyeceğim Adana Demirspor futbolcuları da oyunu çirkinleştirmediler, dahası tribündeki Adanalı taraftarlar da çirkin protesto yapmadı, Gaziantep kümeye sloganı atmadılar, sadece takımlarını desteklediler, doğal olarak skor farkı açılınca sessizce tribünleri boşalttılar. 

Ateşli taraftarları Şimşekler Grubu’da çirkin tezahürat yapmadılar, taraftarlarımıza ve futbolcularımıza tepki göstermediler. 

Doğrusu komşu Adana alkışı hak etti. Takımları mağlup oldu ama aşırı yağmur altında oynanan maçta gollerle ısınmış oldular. Onlar için mağlup olan yoktu ve Gaziantep FK’nın galibiyete ihtiyacı olduğunu biliyorlardı. 

Şimdi nehiri geçtik, dereyide aşmalıyız. Cumartesi akşam Kalyon’da buluşmaya var mıyız?

Kazanıp rakiplerin de durumlarına göre ligde kalmayı tescilleyelim. Bu güzel akşamda takımımızı yalnız bırakmamalıyız, Futbolcularımızın ihtiyacı var sizlere..

Rakip Karagümrük’te düşmemek için galibiyet hesabı yapıyor, işte böyle önemli bir maç. Stresi bol 90 dakika ama kazanan Gaziantep olacak.