1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. MİLLETVEKİLLERİNE SÖYLEYECEKLERİMİZ VAR
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

MİLLETVEKİLLERİNE SÖYLEYECEKLERİMİZ VAR

A+A-

Seçim bitti, AK Parti 8, CHP 2, MHP 2, HDP 1 ve İYİ Parti 1 Milletvekili çıkardı.. Şu bir gerçek hiçbir partinin azıcık MHP (onlar 3’e şartlanmıştı çünkü) dışında tüm partiler beklediğini bulamadı. AK Parti 10 hesabı yapıyordu. Çünkü Milletvekili sayısının artmasıyla birlikte o 2 vekilliği kapacaklarını hesaplıyordu. CHP en az 3 diyordu. HDP barajı geçerse 2 hesabı yapıyordu.. İYİ Parti’de 2’ye şartlanmıştı.. Sonuçta bence hiçbirinin istediği olmadı. Köklü partilerden CHP ve MHP tamamen yenilendi, AK Parti’den Gül, Uzer, Erdoğan, Koçer devam etti, Bakbak ve Şahin bir ara döneminden sonra sonra tekrar vekil oldu. Yeni olarak sadece Yüksel ile Kirazoğlu yer buldu..
Hayırlı olsun tüm partilere ve kazanan arkadaşlara.. Vekil olanlar içerisinde Müslüm Yüksel ve Mehmet Sait Kirazoğlu ile henüz tanışmadık.. Bu arada yeri gelmişken belirtmek istiyorum, yeniden aday gösterilmeyen Canan Candemir Çelik hanımefendi ile 4 yıllık vekilliği döneminde hiç tanışma ve görüşme fırsatım olmamıştı. Galiba Gaziantep siyaset tarihinde bu kadar yıllık vekillik yapanlar içinde hiç görüşemediğim kişi arasında olma rekorunu kıran isim oldu Canan hanım.. Kendisine başarılar dilerim.. CHP’den Bayram Yılmazkaya ile henüz yeterince karşılaşmadık. Babası Ahmet bey sık sık gelir görüş alışverişinde bulunurdu. Ama Bayram bey yoğun olduğundan sadece selam göndermekle yetindi. Tabii buna da şükür elbette..

BİRLİKTE VE ORTAK HAREKET ETME ZAMANI

Neyse gelelim söyleyeceklerime.. Gaziantepliler olarak 14 vekilden bu dönem el ele vermelerini, parti çekişmelerini bırakarak, Gaziantep’in menfaatleri için ortak paydada buluşmalarını istiyoruz.. Çünkü Gaziantep için yapılacak çok önemli işler var.. Bunlar için kimse kimseyi dışlamadan, iktidar veya muhalefet ayrımcılığını yapmadan, Gaziantep’in meseleleri için birlikte hareket etmelerini bekliyoruz. Umarız bu gerçekleşir ve parlamentoda iktidarıyla muhalefetiyle birlikte hareket eden örnek bir şehir oluruz..

UÇAK BİLETLERİ NİYE PAHALI

Aylardır vatandaşlar arıyor ve uçak bilet fiyatlarının neden bu kadar pahalı olduğundan şikayet ediyor.. Gerçekten de Gaziantep’ten havayolu ile nereye gitmeye kalkışsanız pahalılık karşısında donup kalıyorsunuz.. İşin tuhaf yanı nedir biliyormusunuz, aynı yerlere Maraş veya Adana’dan gitmeye kalkıştığınızda Gaziantep’teki fiyatların çok altında bilet alabiliyorsunuz..

Birde uçak seferlerindeki sayı az olunca, doluluk oranı da tavan yapıyor.. Haliyle havayolu şirketleri başta THY olmak üzere, Ulaştırma Bakanının “en zorlu anlarda bile İstanbul’a 300 liradan fazla fiyat istemiyorum” dese de kimse umursamıyor.. Haliyle Gaziantep’te nüfus 20 sene sonra hedeflenen nüfs seviyesine gelince, işler iyice karışıyor.. Sayın Milletvekillerimizin bu konudan bilgisi var mı bilemem ama; 1- Uçaklarda yer bulunamıyor, çünkü sefer sayıları az..  2- Biletler resmen karaborsaya düşecek duruma geldi.. 3- Bir İstanbul bileti 350’den başlayıp 500-600 TL’ye kadar fırlıyor.. Ankara’ya giden veya gelene örneği Cuma günü sorduk en ucuz 275 lira, aynı gün Ankara –Maraş sorduk 145 lira.. 4- İstanbul veya Ankara’dan doğu illerine örneğin Bingöl, hatta yanıbaşımız Adıyaman’a bile Gaziantep’in yarı fiyatına uçuruyorlar.. 5- Diyeceğim odur ki, Sayın yeni ve eski Milletvekillerimiz, lütfen el ele verin ve Gaziantep’in sorunlarını birlikte çözmeye başlayın. Bu uçak işine de zahmet olmazsa bir el vatın derim..

DHMİ MÜDÜRÜNDEN ŞİKAYETLER ÇOĞALIYOR

Yeri gelmişken birde Havalimanında garip şeyler olduğunu duyuyorum.. Siyasilerin büyük ümitlerde Gaziantep’e atanmasını sağladığı müdür Sayın Alaaddin Kırcı ile personeller arasında çok ciddi sıkıntılar yaşandığı söylentileri, hizmetlerin aksamasına yol açıyormuş.. Sayın müdürün son zamanlarda çok asabi olduğu, hatta bir süre önce izne ayrıldığı, Gaziantep’ten gitmek istediği iddia ediliyor. Bunda birde lojman ve misafirhanelerin bakım ve onarım ihalesindeki şartname dışına çıkarak, kendi oturduğu evini yaptırdığı ve bu kapsam içine aldırdığı iddialarıyla gelen müfettişlerin kusurlu bulduğu yolundaki gelişmeler eklenince, Aladdin beyin bunların acısını personellerden çıkarttığı iddia ediliyor. Haliyle Gaziantep havalimanında şu anda inanılmaz huzursuzlukların yaşandığı ve personellerin müdürü sürekli şekilde Milletvekillerine ve DHMİ’ye  şikayet ettikleri ileri sürülüyor.. Geldiği günden beri personellerle kan uyuşmazlığı yaşadığı belirtilen Sayın Müdür için Milletvekillerinin de rahatsız olduğu bilgilerinin geldiğini söylemeliyim.. NOT: Bu yazıdan sonra Sayın Müdürün hemen birkaç personeli sorguya çekeceğinden adım gibi eminim.. Kendisine zahmet etmemesini, bu olumsuzluk bilgilerini Ankara’dan ve bazı siyasilerden aldığımı belirtmeliyim..

SAYIN GÜL, SAYIN YILDIRIM, SAYIN ÜNVERDİ, 
BİZLERİN KOSGEB MAĞDURİYETİMİZ DEVAM EDİYOR

Ortada yanlış bir anlaşılma var. Sayın Abdülhamit Gül ile iyi niyetle çaba gösteren GTO Başkanı Sayın Tuncay Yıldırım ve sonradan bu konuya hassasiyet gösteren GSO Başkanı Sayın Adnan Ünverdi’yi bilgilendirmek istiyorum.. KOSGEB’teki esas mağdurların sorunları çözülmemiştir.. Sorunları çözülenler farklı kapsamdadır.. Esas mağdurlar bizim gibi 27 firmadır.. Bu 27 firmanın yaptıkları işlemlerde hiçbir şekilde yasalara aykırılık bulunmamış, mahkemeye verilmemiş, haklarında yasal işlem yapılmamıştır. Maalesef bu 27 firma, KOSGEB’den usulsüz para alanlar ile soruşturmaya tabi tutulan firmalar yüzünden mağdur edilmiş ve hakettikleri para ödenmemiştir.. Tabii Sayın Bakan Gül ile GTO Başkanı Yıldırım ile GSO Başkanı Ünverdi, olayın bu ayrıntısı bilmedikleri için, bu kararı tüm KOSGEB mağdurları olarak değerlendirmiştir.. Bende kendilerine sesleniyor ve KOSGEB’ten asıl mağdur olan 27 firmanın sorununun çözülmediğini duyuruyor, 6 yıldan beri hakedilen paralarımızı hala alamadığımızı tekrar hatırlatıyorum.. Tabii 6 yıl önce TL’nin değeri, doların fiyatı ile şimdiki durumu gözden geçirmelerini ve mağduriyetimize kat kat üstüne mağduriyet eklendiğini bilgilerine sunuyorum..
 
SİNAN ATAKAN’DAN BAHSETMEYECEĞİM

Çünkü bu uygulamadan bir Gaziantepli olarak utanıyorum.. Babamın oğlu değil, arkadaşım, akrabam değil.. Sadece çalışkanlığına, dürüstlüğüne ve Gaziantepli olarak bu kente özveriyle hizmet edişine saygı gösteriyor ve onun gibi olan Gazianteplilerin bu şehre lazım olduğuna inanarak söylüyorum.. Yaşananları gördükten sonra üzülmüyorum aslında artık.. Sadece Sinan Atakan’a kızıyor ve “kardeşim geceni gündüzünü AFAD için niye harcıyorsun, niye eşini çoluğunu çocuğunu AFAD için ihmal ediyorsun.. Niye tüm mesaini AFAD’a veriyorsun. Niye AFAD için kendini paralıyorsun. Geç efendi gibi makamında otur, gelene gidene çayını kahveni ikram et, sohbet masaları kur, laklak yap, ziyaretlere git, yalanlar söyle” diyerek, bu şehirde hiçbir başarının cezasız kalmayacağını bir kez daha belirtmek istiyorum..
Son sözüm; BU AYIP Sinan Atakan’ın ve onun gibi bu şehirde iş bilen, kendini yetiştiren Gaziantep ‘in evlatlarının değil, onlara sahip çıkmayanların, görev vermeyenlerin, verilse bile onları siyaseten harcayanlar ile göz yumanlarındır.. NOKTA
 
HEPİNİZE İYİ HAFTALAR
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum