1. YAZARLAR

  2. Ahmet Mengüç

  3. GAZİANTEP27 ÇEYREK ASIRA DOĞRU İLERİ
Ahmet Mengüç

Ahmet Mengüç

Yazarın Tüm Yazıları >

GAZİANTEP27 ÇEYREK ASIRA DOĞRU İLERİ

A+A-
19 Ağustos 1994'te yani tam 17 yl önce yayna girdi. Çkş ad SPOR27 idi. Sporla güncel konular birlikte götürüyordu. Amac Spor ağrlkl ama güncel, siyasi ve her konuda sorunlarn üzerine gitmek, hizmet yapanlar da taktir etmekti. Bu uğurda mücadeleler verdi.. Ve yarm asra ramak kald. Hiç kimse bu kadar büyük başar beklemezken, sorunlarn üzerine gitti...
Hangi soruna el atmad ki? Mahalli takmlarn sorunlarn m dersiniz, Belediye hizmetlerinin yetersizliği mi ?Ormanlardaki çamkese böceklerine kadar tüm sorunlar üstlendi. Halkn sorunu, asayiş olaylar, kentin ana konularn bir bir masaya yatrd... Tabiki bunlar yaparken güçlü yazar kadrosu ile tam anlamyla kenetlendi.
Neredeyse her pazar Kentin ileri gelen mülki amirleri ve yazar kadrosu Gazete bürosunda bir araya gelerek, kentin tüm sorunlar tek tek masaya yatrr, birlikte çözüm üretirdi..
Neredeyse bu çalşmaya ÇÖZÜM ÜRETİM MERKEZİ diyecektik. Gerçi bu anlaml çalşmadan kentin Valisinden tutun herkes menmun idi.
Neler üretmedi ve çözüme kavuşturmad ki bu gazete... Sarmsak tepesindeki Celal Doğan İlköğretim Okulu bunlardan sadece birisi.. Kentin can damar olan Gaziantep Kalesi etrafnn çevre düzeni yine bu gazetenin bürosunda ele alnd. İlk toplantsn 25 Mart 1998 tarihinde gerçekleştirdi ve halka 26 Mart 1998 tarihki gazetesinde duyurdu. İlk toplantda kimler yoktu ki... Gaziantep27 Gazetesi sahibi Ökkeş Özekşi, Şahinbey Belediye Başkan Yaşar Ağyüz, Turizm İl Müdürü Mehmet Doğan, Müze Müdürü Rfat Ergeç, Gaziantep Ticaret Odas Genel Sekreteri Mesut Ölçal, Mimarlar Odas Başkan Asm Güzel, İnşaat Mühendisler Derneği Başkan Necati Kanalc, Gaziantep Kulübü Başkan Cengiz Gülenler, Lions Kulübü Başkan Mehmet Kahraman, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri A. İhsan Sofuoğlu, Gazetemiz Yazrlarndan Merhum Demir Kanalc, Ali Babat ve ben bizzat bulunmaktaydm.
Bu toplant sonras bir komite oluşturuldu. Komitede Mimarlar Odas Başkan Asm Güzel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri A.İhsan Sofuoğlu, Gaziantep Ticaret Odas Genel Sekreteri Mesut Ölçal, Gaziantep Kulübü Başkan Cengiz Gülenler, Lions Kulübü Başkan Mehmet Kahraman, Müze Müdürü Rfat Ergeç seçilmişlerdi. Merhum Demir Kanalc ve Ali Babat gazetemiz adna gözlemci olarak katlmşlard.
Kalenin bugünkü hale gelmesinde ilk ve öncü adm atan bizlerdik... Hani derler ya Vur diyeni vuran m yiğit misali Gaziantep27 üzerine düşen görevi yerine getirerek ilk meşaleyi yakmştr... Kendini hizmete adamş olan gazetemizin sorunlar yumağndaki çözümleri sadece bu mu ki? Elbetki hayr... Siz okurlarmzn daha fazlasn bildiğinizden eminim. O nedenle sadece birisini açklamak istedim.
Yar asra doğru ilk günkü ilkesi ve yayn hayat ile gelişen teknoloji ile kendini yenileyen GAZİANTEP27 bugün 17 yaşnda..
Dün olduğu bibi bugün ve yarn ayn ilke ve kararllkla yoluna devam edecek. Sizlerden aldğ güçle dahada güçlenecek.
17 yldr bizleri yalnz brakmayan Gaziantep halkna ve tüm okurlarna Teşekkürler. Sizlerden aldğmz güçle güçlenerek daha nice bu günleri göreceğiz.
İYİKİ DOĞDUN, HEPİMİZİN GÖZÜ AYDIN GAZİANTEP 27
HAYDİ ÇEYREK ASIRA DOĞRU İLERİ...
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.