19 Ağustos 1994 sabahı bir güneş gibi hayata merhaba dedi…

Adı Spor27 Gazetesi idi. İlk günde tüm spor severlerin gönlünde taht kurmaya başarmıştı. Artık Gaziantep adına yaraşır yeni bir Gazete vardı.

Ben kuruluşunun ilk üçüncü ayında tanıştım ve altıncı ayında yazmaya başladım.

Daha sonra Spordan her alana sesini duyurabilmesi ve halkın sorunlarına el atması için adını Gaziantep27 Gazetesi olarak güncelleştirdi. Bu aşamadan sonra daha aktif yayın hayatına girdi.

Şehrin yerel gazetelerinin en çok yazar kadrosu ile gündemde ve zirvede kalarak adından devamlı söz ettirdi. Spor, Ekonomi, Sağlık, Siyasi, Çevre ve Güncel konuları gündemine alarak, okurlara ve halka doğru haber sunmayı ilke edindi. Hala ilk günkü gibi yayın ilkesinden taviz vermeyerek hayatına ediyor..

O gün, 19 Ağustos 1994 idi.

Bugün 19 Ağostos 2019.

Yani koskoca çeyrek asır… Belki küçümsenebilir fakat hiçte öyle değil. İnanın çok uzun bir zaman dilimi. Geriye şöyle bir baktığımızda tıpkı hayat gibi ne çabuk geçmiş diyebiliriz. Öyle tahmin ediyorum ki bu şehir var oldukça Gaziantep27 Gazetesi yayın hayatını sürdürerek, varlığını hissettirecektir.

Gazi kentin bu güzel gazetesinde yazı yazmam beni de mutlu etmektedir. Bundan yirmi dört buçuk yıl önce ilk yazımla gündem olmuştum.

Uzun zaman konuşulan o yazım hala dillerde ve anılarda.

O ilk yazımı soracak olursanız bırakın geçmişi irdelemeyi Gazetemizin arşiv sayfasında kalsın.

Ne idi o yıllar.. Her hafta bir bürokrasi yetkilisi ile Gazetemizde bilgi alış verişinde toplanırdık.

İlin Valisi, Emniyet amir ve amirleri, Belediye başkanları, daire müdürleri, İş adamları, STK Başkanları ile toplantılar yapılırdı. Bu toplantılarımız Pazar günü olurdu.

Tüm yazar kadronun hazır olduğu ortamda o gün konuğumuz kim ise kendisine konumu gereği sorular sorulur bilgi alış verişinde bulunulurdu.

Tabiki her yazar arkadaşımız sırası ile kafasındaki soruları yanıtlar ve cevap alındıktan sonra sorunun çözümlenmesi için düşüncelerini arz ederdi. Bu aşamada bu şehire çok şeyler yapıldı. Tabi ki birliktelik ve bilgi alış verişi içinde. Aslında olması gereken de bu değil mi.

Bunun adı sorunlara birlikte çözüm üretmek.

Doğrusu da bu değil mi ?

O günlerde Gazetemiz “ÇÖZÜM ÜRETİM MERKEZİ” halini almıştı.

Kazanan, Gaziantep ve halkı olmuştur.

Oysaki birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu şu zamanda bu davranışların daha çok ve sık yapılması gerek. Bu şehrin sorunları hepimizin sorunu. Bu bağlamda şehrin gelişmesi için, tüm sorunlar için herkes elini taşın altına koymalıdır. Geçmişte yaptıklarımız gibi.

Gazetemiz, haber merkezi ve yazar kadrosunun her zaman bu düşüncede olduğu inancındayım. Kendi payıma düşene hazırım. Yeter ki sorunların çözümünde birleşelim. Bu kenti bize bırakanların kemikleri sızlamasın. O güzel ecdadımızın ruhları şad olsun. Onlara layık olan nesil ve gelecek kazandıralım..

Günler ayı aylar ylları kovalar.

Bu kentte torunlarımız, bizlerin canları yaşıyor ve yaşayacak. Onların refah düzeyi yüksek, güzel bir çevre içinde yaşam haklarının olması için hepimiz sorumluyuz.

Bizler ebedi değiliz. Bizlerden önde gidenleri görüyoruz. Yarın bizler de gidiciyiz. Kalıcı olan Tek ve baki olan Allah’dır.

Geleceğin ne olacağını Allah’tan başka bilen olmaz. Ancak bazı tehlikeli sorunlu konular gözden de kaçmaz. Keşke dememek adına bu şehrin tüm Yetkililerini birlik beraberliğe davet ediyorum.

Evet değerli okurlarım;

Dert söyletir derler ya ben de sizlerden ayrı kaldığım dönemlerde olması gerekenlerin olmaması adına içlenmişimi çok görmeyiniz. Öyle sanıyorum ki sizlerde benimle aynı fikirdesiniz.

Geçmişte bu kent adına hep birlikte yaptıklarımız unutulacak değil.

Gazete sayfalarına arşiv ışık tutmakta.

Temennim geçmişi aratmayacak basın, halk ve ilgili birimler ele ele omuz omuza Gaziantep adına kenetlenmesi olacak...

Gaziantep27 Gazetesi geçmişten günümüze “ÇEYREK ASIR” yayın hayatın kutlu olsun.

Nice çeyrek asırlar diliyorum.