1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ekonomik sıkıntılara çare bulunmalı
Ekonomik sıkıntılara çare bulunmalı

Ekonomik sıkıntılara çare bulunmalı

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, siyaset dilinin toplumu ayrıştırmak yerine birleştirmesi gerektiğini söyledi.

A+A-

Oda, STK ve hemşehri dernekleri ziyaretleri kapsamında Gaziantep Batmanlılar Derneği’ni (Batman-Der) ziyaret eden HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer, manevi buhrana ve başta ekonomi olmak üzere toplumun yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.  Türkiye'de birçok alanda önemli sorun ve sıkıntıların olduğunu ifade eden Göçer, “Bu sorun ve sıkıntıları biz kendi penceremizden gerçekten nasıl çözüm yoluna kavuşturabiliriz?’ diye hakkaniyet ölçüsünde değerlendirmeye çalışıyoruz. Türkiye'de ciddi manada bir ekonomi sıkıntı var. Bu ekonomik sıkıntıya bir çare bulmak lazım. Bununla beraber ciddi manada bir hukuksuzluk var. Gerçekten adalete susamış ciddi manada bir kitle var.” dedi.

Siyasetin dili toplumu ayrıştırmamalıdır

Siyaset dilinin toplumu kutuplaştırdığını ve ayrıştırdığını belirten Göçer, “Siyaset dilinin bu olmadığını söylüyoruz. Aslında siyaset dilinin birleştirmesi gerektiğini söylüyoruz. Zaten siyasilerin temel hedefi kutuplaştırma, ayrıştırma değildir. Siyasilerin Türkiye'yi bir bütün olarak ele alması gerektiğini, özellikle siyasette ‘ırkçı’ dediğimiz söylemler ön plana çıktıktan sonra gerek Türkiye'nin doğusu gerek batısında ciddi manada fay hatlarının oluştuğunu görebiliyoruz. Yani siyasiler üst perdeden bir kelime söyleyince bu söylem alta indiğinde ciddi manada bakıyorsunuz ki fay hatları oluşuyor.” ifadelerini kullandı.

“İnsanın fıtratına suiniyetle yapılan müdahaleler sonucu kaybeden bir bütün olarak insanlık olmuştur”

Herkes için her konuda şartsız ve pazarlıksız adalet olmalıdır

Vatandaşın hak ve özgürlüklerinin bir şarta bağlanmadan verilmesi gerektiğini ifade eden Göçer, “Eğer başörtüsü bir hak ve hukuksa bu hak ve hukukun hiçbir şarta bağlanmadan teslim edilmesi lazım. Eğer ana dilde eğitim bir haksa ki haktır herkesin ana dilde eğitim görmesi lazım. Bu hak ve hukuku hiçbir şarta bağlamadan vermeniz lazım. Türkiye siyasetinde özellikle ciddi manada şöyle bir sıkıntı ile karşı karşıya kalıyoruz. Bir hak ve hukuk varsa bu hakkı muhakkak bir şartlara bağlıyoruz veya çözüm üretmemiz gerekirken bu çözümü kurumsallaştırıp, bunu en güncel şekilde toplumumuza sunmamız gerekirken özellikle erteliyoruz ya da ‘pansuman’ dediğimiz ara tedavilerle işi çözmeye çalışıyoruz. Yani sorunu tamamıyla çözmüyoruz.” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.