Seçim sonuçlarının ardından rehavete kapılmayacaklarını anlatan Reisoğlu, “Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve tüm yönetim kademesi ile uyumlu şekilde çalışmalarımıza devam ederek faydalı hizmetlere hep birlikte imza atacağız. İyi yapılan işlerin destekleyecek, yanlış işlerin duvar gibi karşısında olacağız” dedi. Bu açıklamadan sonra yıllardır kent sorunlarından uzak kalan CHP’nin gerçek kimliğine dönme yolunda önemli bir adım attığı gözlendi.

UMUDU BİRLİKTE BÜYÜTECEĞİZ

Kısa süre önce gerçekleşen ‘Yerel Seçimler’de sandıklardan çıkan sonuçlara göre ülke ve kentimiz özelinde başarılı sonuçlar elde ettiklerini ifade eden Reisoğlu, “Bu başarıyı taçlandırarak ilk genel seçimde iktidar olacağımıza inancımız tamdır.  Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve tüm yönetim kademesi ile uyumlu şekilde çalışmalarımıza devam ederek faydalı hizmetlere hep birlikte imza atacağız. İyi yapılan işlerin destekleyecek, yanlış işlerin duvar gibi karşısında olacağız.Tüm bu gerekçelerle örgütlerimiz gibi bütün vatandaşlarımız da bu umudu bizimle büyütecektir. Partimize büyük bir teveccüh var. Her gün yüzlerce yeni üye kaydı yapıyoruz.  Bunu, halkın iktidarı bize vereceği şeklinde yorumluyoruz” dedi.

SONUÇLARI HER YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİYORUZ

Karma komisyona sevkedildiler Karma komisyona sevkedildiler

Seçimin hemen ardından bütün birimlerimizde değerlendirmeler yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Kentimizde kazandığımız ilçelerde başarı elde etmenin rehavetine kapılmadan vatandaşlarımıza hizmet edecek ve bu başarıyı büyüteceğiz. Kazanamadığımız her ilçe ve büyükşehir belediyesi seçim sonuçlarını en ince ayrıntısına kadar irdeleyip raporlar hazırlıyoruz. Yarın seçim olacakmış gibi halkımızın teveccühünü kazanacağımız politikalar üretiyoruz, üretmeye devam edeceğiz” dedi.

HALKLA İÇ İÇE BİR BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ

Seçimlerde halkın CHP’ye  muhalefet görevi verdiğinin altını çizen İl Başkanı Reisoğlu, “Bu kapsamda büyükşehir ve ilçe belediyelerimizde halkımız yararına etkin ve yapıcı muhalefet yapacağız. İpi göğüslediğimiz ilçelerimizde ise halkın ihtiyaçlarına kulak kabartan, halkla iç içe belediyecilik yapacağız. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in sürekli değindiği gibi mağdur bırakılmış emeklilerimize, işsiz bırakılmış gençlerimize, geri bırakılmış mahallelerimize ve o mahallelerde yaşayan yoksul halkımıza dönük çalışmalar yürüteceğiz. Yeşil alanları rant kapısı gören belediyecilik anlayışını bu kentten def edeceğiz. Beton yığını haline dönüşen bu güzide şehri eski tarihi dokusuna uygun yatay mimari ve yeşil alanlarını koruyan-büyüten bir belediyecilik anlayışı ile tekrar tanıştıracağız.Yandaşa para kazandıran ihalelerimiz de olmayacak, kamusal yarar taşımayan imar tadilatları da olmayacak bizim belediyelerimizde. Şeffaf belediyeciliği hâkim kılacağız. Bütün ihalelerimiz açık ve şeffaf olacak”

“TUGAY ARAZİSİ NAMUSUMUZ”

Özellikle kamuoyunun yakında takip ettiği TUGAY ARAZİSİ konusunda tavrımız çok net. Gerekirse örgütümüzle birlikte orada yatacağız, eylemse eylem yapacağız ancak Tugay Arazisi’nin ranta feda edilmesine izin vermeyeceğiz. Belediyelerimizde işini hakkıyla yapan hiçbir işçimiz işinden olmayacak. Liyakat esaslı personel rejimine büyük önem vereceğiz ve bütün çalışanların hakkını koruyan bir anlayışla çalışacağız. Halkın bu kenti yönetenlere ve bize verdiği mesajı okuduk ve halkımızın bizden ne beklediğini biliyoruz. Bize ve tüm ve siyasilere bu kenti uzlaşarak yönetin ve bize hizmet üretin dediği çok açıktır.” diye konuştu.

BAŞKANLARIMIZ HİZMET YAPACAK

30 yılın ardından Şehitkamil ve Nizip gibi önemli belediyeleri kazandıklarını anlatan Reisoğlu, ‘’Yerel Seçimlerin galibi biziz. Şehitkamil Belediyesi’nin ciddi bir farkla kazandık. Uzun yıllar sonra Nizip Belediyesi’ni aldık. Nizip, Metropol ilçelerin ardından en büyük ilçemiz. Bu sonuçlar bize rehavet vermeyeceğiz. Halkın emrinde olacağız. Biz siyaset yapacağız, belediye başkanlarımız hizmet yapacak.’’

İŞTEN ÇIKARMA OLMAYACAK

En çok merak edilen konulardan olan çalışanların durumu ile ilgili konuşan Reisoğlu, ‘’Belediyelerimizde işini hakkıyla yapan hiçbir işçimiz işinden olmayacak. Liyakat esaslı personel rejimine büyük önem vereceğiz ve bütün çalışanların hakkını koruyan bir anlayışla çalışacağız. Halkın bu kenti yönetenlere ve bize verdiği mesajı okuduk ve halkımızın bizden ne beklediğini biliyoruz. Bize ve tüm ve siyasilere bu kenti uzlaşarak yönetin ve bize hizmet üretin dediği çok açıktır.”