Gaziantep FK öyle bir çıkmaza girdi ki, tek çare yüklü para bulup takımı yeni sezona hazırlamak. Önemli olan para musluğunu hemen bulabilmesi gerekiyor. 

Takım bu durumda, transferler kilitlendi, ödemeler tıkandı, futbolcular alacağını tahsil etme yolunda başvuracağı yerleri biliyor, yönetimin tek derdi finans sağlanması. 

Direksiyonun başında olan Başkan Memik Yılmaz bu geçişte Almanya’ya milli maça gitmesi tartışmanın fitilini ateşlediği gibi kulübün bu kadar belirsizliğe itilmesinin sıkıntısı taraflarlara da iyice yansımış durumda. 

Zaman daralıyor, ödemeler ve transferler için. Para bulunursa dışarıdan destek gelirse Başkan Yılmaz kalacak, beklentisi bu yönde. Her şey son noktaya gelmiş. 

Vali Kemal Kemer ve Fatma Şahin’den beklentiler çok yüksek. Hafta içinde Başkanlık için Bilal Çeker ismi gündeme düştü, heyecanda vermedi değil.. Bu yolculukta değişik şart oldu hesapları yapılıyordu. Çeker’in de görevden kaçmadığı planları devreye girecekti ancak önceki gün Başkan Yılmaz hamle yapıp görevinin başında olduğu mesajı veriyor, ters köşe yapıyordu. 

Günlerdir suskun olup, para beklentisi içinde bulunan Yılmaz’ın bu çıkışı borcu üstlendiği yarım kalan işini tamamlamak şeklinde değerlendirildi ama ne kadar doğru, ne kadar yanlış zaman gösterecek. 

Teknik Direktör Selçuk inan elinde transfer listesi bekliyor. Bu kapıların para ile açılacağını 7 yaşındaki çocukta biliyor. Şimdi bekliyoruz gelişmeler nasıl olacak. Her şeyde zaman daralıyor. Gaziantep Fk yaralı, yeni şok yaşarsa kulüp tehlikeye girer.