1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yol haritasında onlar var
Yol haritasında onlar var

Yol haritasında onlar var

MHP arınıyor, arınarak safraları atıp yükseliyor

A+A-

Gaziantep sadece gastronomiye takılmamalı

Gaziantep'in en kolay ulaşılır milletvekili olacağım

Gaziantep'te özellikle kent sorunlarını gündeme getirmesiyle bilinen ve takdir gören Dr. Muhittin Taşdoğan, milletvekili olması halinde yol haritasında Gaziantep'in yetiştirdiği yıldız isimler olacağını söyledi. Taşdoğan, "Dündar Taşar, Cengiz Gökçek, Mustafa Taşar, Ayvaz Gökdemir, Hasan Celal Güzel, kendi tabanında Mustafa Yılmaz da yıldız bir siyasetçi. İl başkanlığında Mehmet Çapar'a yakışır bir il başkanlığı yapmaya çalıştık, milletvekilliğinde Dündar Taşar'a yakışır milletvekilliği yapacağız. Onlar yol haritamız olacaklar. " dedi.

ADAY OL DEDİLER, OLDUK

Gaziantep'in sesini daha çok duyurmak, sorunlarını daha yüksek mercide, kamuoyuna duyurmak ve çözüm üretmek için yola çıktığını söyleyen Muhittin Taşdoğan şunları söyledi:"Genel seçim, mahalli idareler seçimi ve Cumhurbaşkanlığı gibi 5 büyük seçim geçirdik. Dava arkadaşlarımız ve hemşehrilerimiz artık aday olarak seni görmek istiyoruz dediler. Böyle bir talep gelince de kayıtsız kalmamız mümkün değildi. Bizim 5 yıldır yol arkadaşlarımızın hepsinin istek ve talepleri bu yönde gelişti. Bizde kayıtsız kalmadık. MHP olarak toplumun bize verdiği görevi en iyi şekilde yaptığımıza inanıyorum. Gaziantep'in sesini daha çok duyurmak istiyoruz. İki lafından biri Gaziantep olan kişiler milletvekili olsun istiyoruz. Arkadaşlar milletvekilliği yapıyorlar, kimsenin şahsına bir şey söylemiyorum. Ben bizim ne yapacağımızı söylüyorum." 

SORUNLARI İLETECEK MUHATAP BULAMIYORDUK

İl başkanı olarak sorunları iletecek muhatap bulamadıklarını anlatan Muhittin Taşdoğan, "Biz mecliste birtakım şeyleri dillendirince muhatabı daha kolay bulabileceğimize inanıyorum. Çözüm önerilerinin yanında olmak, çözüm üretmek istiyoruz. Sorunlarımızı daha yüksek mercide daha çok kamuoyuna duyurmak istiyoruz. İlgili kurum ve kuruluşlarla memlekete daha iyi hizmet etmek istiyoruz. Sorunsuz bir dünya yok şehrimizinde sorunları var. İl başkanlığı olarak şehrimizle ilgili birtakım sorunları iletebileceğimiz muhatap bulamıyoruk. Ama milletvekili olunca milletvekilliğine Gazi Meclisin bize verdiği yetkilerden dolayı sorunlarımızı bire bir direk muhatabıyla paylaşabileceğimiz, çözüm üretebileceğimiz bir hizmette yarışa girmek istiyoruz. O nedenle milletvekili olmak istiyorum." diye konuştu.

GAZİANTEPLİLERİN BEKLENTİSİ VAR

Gaziantep'in yıldız siyasetçiler yetiştirdiğini, kendisinin de onların yolunda olacağını dile getiren Taşdoğan şöyle konuştu:"Gaziantep merkez olmak üzere dünyaya Gaziantep'ten bakacağız, Gaziantepli gibi bakacağız. Meclise bakışımız bu olacak. Gaziantep geçmişte yıldız siyasetçiler yetiştirmiştir, bu önemli siyasetçilerden dolayı Gazianteplilerin siyasette bir beklentisi var. O beklentiyi şahsımızda bulabileceklerini düşünüyorum. O beklentiye doğru çalışmak istiyorum. Onlar yol haritamız olacaklar. Cengiz Gökçek, Mustafa Taşar, Ayvaz Gökdemir, Hasan Celal güzel, Mustafa Yılmaz da yıldız bir siyasetci kendi tabanı için. İl başkanlığında Mehmet Çapar'a yakışır bir il başkanlığı yapmaya çalıştık, milletvekilliğinde Dündar Taşar'a yakışır milletvekilliği yapacağız. Hedefimiz Gaziantep'te il başkanlığında Mehmet Çapar'ın anısını yaşatmaktı, mecliste de Dündar Taşar ve Cengiz Gökçek'in anısını yaşatacağız." dedi.

SAFRALARIMIZDAN KURTULUYORUZ

MHP'den istifa edip İyi Parti'ye geçen partililerle  ilgili sorumuz üzerine Taşdoğan, hem istifa eden partilileri, hem de İyi Parti'yi eleştirdi:"MHP arınıyor, arınarak yükseliyor. Zaman zaman hastalıklı uzuvlarınızdan kurtulmanız gerekir. Bunlar bizim hastalıklı uzuvlarımızdır, gitmeleri yeniden  canlanmamıza, rejenarasyonumuza katkı sağlamıştır. Safralarımızdan kurtuluyoruz. İpsiz ile sapsızla işimiz yok. Bugün imza kampanyaları yapıyorlar. Hanımefendinin yasal olarak imzaya ihtiyacı yok. Kemal Kılıçdaroğlu kendisine jest, bizim açımızdan hile ve hülle yaparak 15 milletvekili grup oluşturdu. Gruplar cumhurbaşkanı adaylarını çıkarabilir. Bu imza nereden çıktı? Hanımefendiye bu imza talimatını verenler acaba ipe geçin diye birilerinede talimat veriyormuş, ipten milletvekili aday adayı olun diye bir yerlerden talimat alıyorlar mı, alıyorlarsa nereden alıyorlar bunu kamuoyuna bir an önce açıklamaları gerekiyor. Aralarına terör örgütleriyle sınır koyabildiler mi? İmza verenlerin yarın ne kadarı terör örgütü ile ilgili ilişkisi çıkacak bununla ilgili kamuoyuna söyleyecek sözleri var mı? "

EN KOLAY ULAŞILIR VEKİL OLACAĞIM

Gaziantep'in büyük bir sanayi kenti aynı zamanda da, önemli bir turizm ve kültür şehri olduğunu söyleyen Taşdoğan, Gaziantep'i sadece gastronimiyle kısıtlamamak gerektiğini söyledi.Taşdoğan, "Gaziantep sadece gastronomiye takılmamalı. Tamam gastronomi önemli ama sadece gastronomi şehri değiliz. Fıstık ve zeytin üretimiyle tarım, kültür değerleriyle kalesi, tarihi çarşılarıyla kültür şehri, bakırcılar çarşısından Rum kalesine bir turizm kenti, bölgenin en büyük organize sanayisi, Türkiye'nin 5. büyük ihracat şehriyiz. Gaziantep çok yönlü bir şehir. Tabi bu yönlülük içinde her alanda sorunlarda var. Bu sorunların çözümü noktasında mücadele için varız. Hem sanayicinin dili, hem esnafın, köylünün memurun dili olacağız. Gaziantep'in en kolay ulaşılır milletvekili olacağım" dedi.

ADAYLAR ANKETLE BELİRLENECEK

MHP'de adayların tanınabilirlik ve alan anketiyle belirlendiğini söyleyen Taşdoğan, "Üyelerimizin cep telefonlarına mesajla şifre geliyor. Genel merkez bu yolla telefonla anket yapmaktadır. Ayrıca alan anketi yapılıyor. Alan anketinde şehir aday adayını tanıyormu diye soruluyor. Sonra bu anketler Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin önüne gidiyor" dedi.

DEĞİŞİK BİR KAMPANYA YAPACAĞIZ

Türkiye'nin en farklı kampanyasını yapacağını bu konuda iddialı olduğunu anlatan Taşdoğan, "Aday listesine girersek düğmeye basarız. Ar-ge ekibimiz 16 kişiden oluşuyor. Bu ekiple seçim kampanyası yöneteceğiz. Reklamcı, mühendis sosyolog gibi geniş bir ekibimiz var. 21 Mayıs'tan itibaren projemizi başlatacağız. Değişik bir kampanya yapacağız. Bu kampanya ile Gaziantep'e Türkiye'nin kafasını çevireceğiz" dedi. 

ADAY ADAYLARI İNCELENİYOR

Partide 40'ın üzerinde aday adayı olduğunu ve bunların şu anda terör örgütleriyle ilişkileri varmı yokmu diye incelendiğini söyleyenTaşdoğan, "Bizim hareketimiz bu konuda duyarlı ve hassas. İlişiği olan bağlantısı olan gelip bize müracaatta bulunmuş dahi olsa MHP listelerinde olma şansı sıfır. Bu konuda en hassas partiyiz" dedi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum