Meriç'ten sitem Meriç'ten sitem

 Erbakan, “Araban, Nizip, Oğuzeli, Yavuzeli, Şehitkamil ve Şahinbey’de de iddiamız var.  Kamuoyu ve seçmen için büyük sürprizler olabilir. Partimizi kurduğumuz günden bu yana milletimizin içinde olduğumuz için yükseliyoruz” mesajını verdi. 

Toplantıda Erbakan ile birlikte İl Başkanı Sedat Yıldız, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şükrü Yılmaz, Şahinbey Belediye Başkan Adayı Mehmet Ös, Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Kamil Yavuzer, Oğuzeli Belediye Başkan Adayı Bekir Öztekin, Nizip Belediye Başkan Adayı Mustafa Doktoroğlu ve ilçe belediye başkan adayları katıldı. Toplantıya Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru’nun katılmadığı görüldü. 

ÜYE SAYISI ARTTI 

YRP’ye kayıt olan üyelerin sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken Erbakan, ‘’Yeniden Refah Partimiz, bin 400 seçim bölgesinde İl, İlçe, belde ve Büyükşehir Belediyesi adayları ile seçimleri kazanmak üzere giriyor. Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta programlar yaptık. Milletimiz, ‘Yeniden Refah’’ diyor. Tüm çalışmalar zaferimizi müjdeliyor. Yeniden Refah Partisinin üyesi sayısı 6 aylık dönemde 265 binden 460 bine çıktı.’’ 

AYAK SESLERİ GÜÇLENDİ

Yeniden Refah Partisi’nin ayak sesleri tüm Türkiye’de çok güçlü bir şekilde duyulduğunu ifade eden Erbakan, “Öncelikle uzun yıllardan beri milletimizin rantçı, heykelci ve örgütçü belediyecilikten yaşamış olduğu sıkıntılardan doğuyor. Yıllardan beri siyasi particiler milletimizi kötünün iyisini seçmeye mecbur bıraktılar. Yeni bir belediyecilik anlayışını 89 - 94’teki efsane milli görüş belediyecilik anlayışını milletimizin önüne koyamadılar. Ahlaklı belediyecilik anlayışını milletimizin önüne koyamadılar. Rantçı, heykelci ve örgütçü belediyecilikten milletimiz bıktı, usandı. Yeniden Refah Partimizin büyümesindeki diğer önemli sebep ekonomik sıkıntılardır. Bugün Türkiye’nin her köşesinde emeklimiz, memurumuz, asgari ücretlimiz ve çiftçimiz geçinememekten şikayet ediyor. Hayat pahalılığı, enflasyon, ekonomik kriz ve alım gücünün sürekli düşmesi gibi unsurlar Yeniden Refah Partisi’nin bir umut haline gelmesine vesile olmuştur. Geçen yıllar içerisinde hem belediyecilik alanındaki milletimizin beklentisini karşılamayan belediyecilik anlayışları hem de makro boyutta ekonomik alandaki milletimizin geçim derdine yol açan sıkıntılar onları bizim partimize yönlendiriyor. Yeniden Refah Partisi’nin ayak sesleri tüm Türkiye’de çok güçlü bir şekilde duyuluyor” diye konuştu.